- Reklama -spot_img

Životopis pro úspěch v novém zaměstnání

Už jste četli?

admin
+ěš

Poctivě vypracovaný životopis není jen naší vstupenkou k žádoucímu novému zaměstnání, ale také dokumentem, který nepřímo vypovídá o vašem charakteru a osobnosti” Pokud se tedy rozhodnete napsat životopis plný nic neříkajících frází, s gramatickými chybami a navíc ho rozešlete více zaměstnancům, dobrovolně si snižujete šance na úspěch. A přitom je to úplně jednoduché. Stačí se přidržovat těchto několik rad a váš životopis se může stát důvodem vaší vysněné kariéry!

Dodržujte strukturu životopisu

Primárním úkolem životopisu je vás představit. Kdo jste, co víte a co všechno jste v životě dosáhli (samozřejmě uvést pouze informace, které zajímají konkrétního zaměstnavatele). Nejideálnější volbou je strukturovaný životopis, jelikož jeho stručnost a konzistentnost jsou přesně ty vlastnosti textu, které vás vyřadí z hromady klasických, či beletrizovaný životopisů.

Dobrý životopis by měl obsahovat tyto informace:

Osobní údaje- vícekrát si zkontrolujte jejich správnost; při udávání emailové adresy se preferuje nepoužívat adresy typu veselaovecka447@seznam.cz, raději si založte serióznější; nepište osobní informace, o nichž zaměstnavatel nemá právo vědět (sexuální orientace, politické přesvědčení, rodinný stav …).

Dosažené vzdělaní- uveďte nejvyšší stupeň dosaženého vzdělání, nezapomeňte na celý název školy a vystudovaného oboru; v případě, že vaše diplomová práce měla souvislost s prací, o kterou se ucházíte, určitě ji vzpomeňte v životopise; uveďte všechny školení, kurzy či semináře, kterými jste prošli a které mají souvislost s danou pracovní pozicí, za zmínku mohou stát i znalosti, které jste získali samostudiem.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img