- Reklama -spot_img

Poradíme vám, jak na správný výběr krmiva pro kočku

Už jste četli?

admin
+ěš

Výběr správného krmiva pro kočku nemusí být ani zdaleka tak jednoduchý, jak by se jinak mohlo na první pohled zdát. Jednotlivé druhy krmiva pro kočky obsahují odlišné množství látek podle toho, jaké specifické potřeby má právě váš konkrétní domácí mazlíček. Tyto potřeby je pochopitelně nutné brát v potaz a vybírat tak krmení, které vyhovuje všem kritériím. Dnes si povíme zásadní kritéria, podle kterých je potřeba vybírat kočičí krmení.

Základním kritériem je věk kočky

V tomhle ohledu je naprosto jedno zdali vybíráte granule pro psy nebo granule pro kočky. Jak u psů, tak i u koček, je věk zvířete naprosto zásadní ukazatel. Mladá zvířata mají mnohem efektivnější a rychlejší metabolismus, stejně jako u nás, u lidí. To znamená, že během svého průměrného dne spotřebují a spálí mnohem více energie, než starší zvířata stejné rasy i velikosti.

V mládí tak určitě spoléhejte na junior granule, které obsahují zvýšený počet energetických látek a díky tomu vaše kočka nebude trpět nedostatkem energie. Pro dospělé je pak standardní adult krmivo, které je ze všech krmiv nejvyváženější. A jako poslední granule pro kočky potom vybírejte senior. Jejich složení je v mnoha ohledech cíleně ochuzeno, aby nebylo zažívání staršího zvířete tolik namáhané a jsou přidány i živiny, potřebné pro obtížnější regeneraci.

U koček hraje velkou roli i rasa

Zatím co u psů to je většinou pouze podle velikosti plemene, tak některé rasy koček vyžadují speciální krmivo už v základu. Granule pro kočky, které si dá klasická domácí číča versus dospělý kus perské kočky, jsou si na míle vzdálené. Proto vybírejte kvalitní krmivo také podle rasy, pro kterou je určené. Pochopitelně pokud se vám nepodaří sehnat konkrétní krmivo, máte možnost doplnit živiny pomocí pamlsků a výživových doplňků na ideální hladinu.

Míchání krmiva pro kočky – hloupost, nebo skvělý nápad?

Mnozí zkušenější chovatelé už nepoužívají jen jeden konkrétní druh granule pro kočky nebo kapsiček, ale mnohdy je ve velkém míchají. Mnohé napadne otázka, zdali je to správně, nebo je to hloupost a nevede to k ničemu.

Pravdou je, že se jedná o to nejdokonalejší, co pro svoje zvíře v tomhle ohledu můžete udělat. Jenže abyste dokázali efektivně míchat krmivo z různých zdrojů, potřebujete nejdříve velice dobře znát zažívání a potřeby svého miláčka. Proto se tomuto míchání krmiv věnují především zkušenější.

Některá krmiva ale nabízí návod k míchání na svém obalu. Existují totiž granule základové a granule doplňkové. Ty se míchají v určitém poměru a tvoří tak dokonalou a všestrannou stranu pro vašeho miláčka. Ničemu rozhodně nemůžete ublížit ani v případě, kdy do klasického kočičího krmiva přimícháte trochu čerstvé zeleniny, nebo dokonce i drobet nemastného vývaru. To vše kočky milují a pomáhá to jejich zažívání a organismu.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img