- Reklama -spot_img

Robotizace vás o práci nepřipraví. Právě naopak

Už jste četli?

admin
+ěš

Spousta lidí se neoprávněně obává robotů a automatizace výroby. Automatizace by přitom mohla vytvořit tisíce nových pracovních míst nejen v Česku.

Robotizace práce. V posledních letech často omýlané téma. Spoustu lidí ale mohly vyděsit informace, že roboti brzo připraví lidské pracovníky o práci. To ale není pravda. A v následujících řádcích si to vysvětlíme.

Automatizace provozu

Robotická automatizace je něčím, co má obrovskou budoucnost. Dokáže totiž ušetřit spoustu peněz a zároveň námahy. Lidé se tak mohou věnovat jiným činnostem a monotónní práci nechat na robotovi. Jak to tedy vypadá s budoucností lidské práce? Na první pohled se může zdát, že černě, tak negativní situace ale opravdu není. A zřejmě ještě nebude.

Roboti nejen pro práci ve výrobě jsou v dnešní době velice pokročilí. I přesto ale potřebují člověka, který je bude čas od času hlídat a také „popohánět“. Robot totiž sám od sebe nezjistí, co bude dělat a jak to má dělat. Dá se tedy předpokládat, že pozice, které zajišťují hladký chod robotů a jejich ovládání v brzké době rozhodně nevymizí.

Kdo tedy přijde o práci?

Jak to je ale s tím zbytkem. Robotizace výroby může nahradit například kontrolory kvality. Robot totiž už dnes dokáže spolehlivě kontrolovat kvalitu hotového výrobku a podle instrukcí jej následně přeřadit jinam. To samé platí o skladnících, jimž by mohli roboti v následujících dekádách práci opravdu zbýt. Mějte ale na paměti, že i pokud by vám robot šlapal na paty, stále budete mít spoustu příležitostí.

V celé řadě společností totiž stále chybí a ještě dlouho bude chybět spousta pracovníků. Nejdůležitější tedy je umět se přizpůsobit aktuálním trendům a být flexibilní. Na trhu práce tak nejlépe uspějí ti zaměstnanci, kteří jsou schopní rychle reagovat na změnu pracovní náplně. Pokud mezi ně patříte i vy, tak se o svoje místo rozhodně nemusíte bát. Právě naopak. Budoucnost by vám totiž mohla otevřít celou řadu nových příležitostí.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img