- Reklama -spot_img

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Zkuste investovat do aut

Už jste četli?

admin
+ěš

Mezi zkušenými investory se říká, že každý by měl vkládat peníze do toho, čemu rozumí. Pokud se vyznáte ve finančních derivátech a dalších nástrojích, nebo máte velký přehled na akciových trzích, pusťte se směle do obchodování. Možná budete mít na rozdíl od milionů po celém světě nejen dostatek znalostí, ale i štěstí k tomu, abyste byli dlouhodobě úspěšní. Pro řadu Čechů však mohou být zajímavou investiční příležitostí auta. A nemusí se hned jednat o vzácné veterány. Vaše investiční auto se totiž může vzácným postupem času teprve stát.

Sběratelská auta

Možná se i k vám dostaly historky o šťastlivcích, kteří někde ve stodole objevili dlouhá desetiletí zapomenutý závodní speciál po pradědečkovi nebo jiný skvost. Pravda, občas se něco takového přihodí, ale většina aut, která se objeví ve sbírkách muzeí nebo sběratelů má jiný osud. Jde o sběratelské kousky, které si někdo pořídí právě jako investici. Pak se o tato auta pečlivě stará, opraví je, nejlépe s využitím originálních náhradních dílů nebo zachovaných součástek z jiných aut téže řady, a třeba po dvou dekádách s velkým ziskem prodá.

Investice pro chlapy

Taková forma investice pochopitelně není pro každého. Investování do budoucích vzácných aut a veteránů vyžaduje dostatek znalostí o dané značce, ale i manuální zručnost. Ne nadarmo se o investování do automobilů říká, že jde o investici pro opravdové chlapy, pro které jsou krásná auta životní láskou. To je samozřejmě trochu nadsázka, protože mezi sběratelskými kousky najdete i zdánlivě obyčejná auta. Například staré Škody 120 a Rapidy se dnes prodávají i za desetitisíce euro, pokud jsou opravdu v perfektním stavu.

Začít investovat do aut ale bohužel není jen tak. Kromě trochy peněz do začátku a entuziasmu budete potřebovat:

  • Kvalitní a izolovanou garáž
  • Vybavení na servis aut
  • Dostatek náhradních dílů
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img