- Reklama -spot_img

Jak pečovat o moto helmu?

Už jste četli?

admin
+ěš

Moto helmy patří k nejdůležitějšímu motorkářskému vybavení. Zatímco čištění moto oblečení, jako jsou moto bundy, kombinézy a moto kalhoty, většinou spočívá v naházení do pračky nebo ručním mytí, u helmy je nutná téměř každodenní péče. Správným čištěním prodloužíte její životnost.

Co je nutné udělat po každé jízdě?

Frekvence čištění moto helmy záleží na tom, jak často usedáte na motorku. Po každé jízdě totiž musíte vyčistit hledí od hmyzu a nečistot a zkontrolovat, zda není poškrábané. Pokud ano, co nejdříve ho vyměňte.

Co stačí jednou za pár dní či týdnů?

Každých pár jízd byste měli vyčistit malé ventilační otvory, které by jinak nemohly správně fungovat. K tomuto účelu použijte ideálně navlhčenou vatovou tyčinku, ale půjde to i malým kartáčkem nebo smotaným hadříkem.

Pokud vlastníte moto helmu s lesklým povrchem, otřete ji hadříkem z mikrovlákna namočeným ve vodě s trochou jemného a neagresivního saponátu. Velmi odolné nečistoty nechte nejdříve odmočit, půjdou pak lépe setřít. Nakonec přilbu opláchněte čistou vodou a nechte dokonale uschnout. Přilbu ještě přetřete speciálním přípravkem na lesklé povrchy a laky.

Matné přilby je nutné čistit teplou vodou s trochou jemného saponátu. Rozhodně povrch nedrhněte, netlačte na něj a nepoužívejte žádné abrazivní prostředky, jako jsou krémy nebo písky. Oplachujte vlažnou vodou a nechte dobře oschnout. Jako finální úpravu můžete použít speciální přípravek na ochranu matných laků.

Většina moto helem má vyjímatelné vnitřní výstelky. Ty nejlépe vyperte ve vlažné vodě s jemným pracím prostředkem bez vůně nebo neparfemovaným dětským šamponem. Použít samozřejmě můžete speciální čističe na interiér přileb. Po vyprání z výstelek jemně vymačkejte vodu a nechte je uschnout na vzduchu při pokojové teplotě. Nikdy je neždímejte ani nijak nekruťte a nesnažte se je vysušit na topení nebo na slunci. Do helmy je vraťte až po úplném usušení.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img