- Reklama -spot_img

Není řidič jako řidič. Vyznáte se v povinných školeních zaměstnanců?

Už jste četli?

Zaměstnavatelé mají vůči zaměstnancům spoustu povinností. Mimo jiné musí zajistit školení pro řidiče referenty, tedy všechny pracovníky, kteří sice nemají status řidiče z povolání, ale jsou během pracovní doby za volantem dopravního prostředku. Povinná jsou i některá další školení, byť již neleží na bedrech zaměstnavatele.

Co byste měli vědět o školení řidičů referentů?

Za nedodržení povinnosti může zaměstnavatel dostat pokutu ve výši až dvou milionů korun. Zákon však nedefinuje, jakým způsobem má školení probíhat a co má být jeho podstatou. Tematické okruhy většinou úzce souvisí s právy a povinnostmi obou stran (zaměstnavatele i zaměstnance), bodovým systémem, pravidly defenzivní a úsporné jízdy či zvláštními předpisů.

Klasické prezenční formě v posledních letech konkuruje online školení řidičů, které je cenově dostupnější a pro zkušenější řidiče praktičtější.

                                            Demoverzi online školení řidičů si můžete prohlédnout tady.

Profesní průkaz řidiče a školení ADR

Další skupinou zaměstnanců jsou řidiči z povolání. Ti musí projít vstupním školením o rozsahu 140 či 280 hodin a poté je čeká navazující rozšiřovací školení řidičů. A přestože většina solidních zaměstnavatelů vstupní školení hradí, podle zákona tuto povinnost nemají.

Dle platných předpisů (zákon č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování způsobilosti k řízení motorových vozidel) by měli zaměstnavatelé hradit pravidelná školení, protože odpovídají definici prohlubování kvalifikace podle zvláštního právního předpisu.

Pokud řidič přepravuje nebezpečný náklad, musí absolvovat školení ADR zakončené před komisařem Ministerstva dopravy ČR.

Chcete-li se o jednotlivých školeních dozvědět více, zeptejte se odborníků z king-skoleni.cz.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img