- Reklama -spot_img

Co všechno promyslet před koupí papouška

Už jste četli?

admin
+ěš

Je vám doma smutno, proto vážně přemýšlíte o koupi nějakého živého společníka? Po psovi však netoužíte, raději byste to zkusili s chovem papoušků? Je třeba si uvědomit, že papouškové jsou stejně nároční jako psi. I papouškové potřebují hodně pozornosti a péče, není to jenom o složení dokonalé venkovní voliéry ze stavebnice Aluhobby. Papoušek potřebuje aktivního pána, u kterého půjde na první pohled vidět jeho zájem o něj. Máte tedy na papouška čas? To je vůbec první otázka, kterou je třeba si zodpovědět. 

Máte dostatek financí na chov papouška?

To, jestli máte na papouška čas, však není jediné, co si musíte promyslet, respektive na co si odpovědět. S chovem papoušků se také pojí poměrně vysoké výdaje (mluvíme-li tedy o chovu především těch velkých a náročnějších druhů, jako je například ara). Nejen samotný papoušek něco stojí, ale také jeho krmení není legrace, stejně tak návštěvy veterináře, které budete muset s papouškem pravidelně podstupovat. V případě jeho nemoci jsou pak poměrně drahé i léky, jež se mu musí následně podávat. 

Souhlasí s pořízením papouška celá rodina?

Další klíčová informace je, zdali s pořízením papouška souhlasí celá rodina či nikoli. Pokud s papouškem celá rodina nesouhlasí, nemá cenu ho pořizovat. Papoušek by neměl nikoho obtěžovat, on sám by vycítil to, že ho někdo v domácnosti nechce. Jsou to velmi inteligentní, empatická a zároveň taktéž citlivá stvoření. 

Víte, jak papouška ochočit?

Určitě si papouška nechcete koupit jenom pro parádu, ale pravděpodobně zamýšlíte, že si ho ochočíte. Ochočení papouška není složité, jen je třeba vědět, jak na to. Víte to? Vůbec tím nejzákladnějším při ochočování je oboustranná důvěra. Papoušek si vás musí zamilovat a zároveň musíte důvěřovat vy jemu. Taktéž je velmi klíčové to, jestli si papoušek zvykne na ruku nebo ne. Pokud si nezvykne, k ochočení nikdy nedojde.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img