- Reklama -spot_img

Jsou mobilní aplikace skutečně příležitostí k růstu?

Už jste četli?

admin
+ěš

V posledních letech rapidně přibývá mobilních aplikací. Oslovují se například odborníci ze společnosti APPKEE, kteří vytvoří mobilní aplikaci na míru jak pro operační systém Android, tak pro operační systém iOS. Nabízí se však otázka, zdali se nejedná jenom o jakýsi hit současnosti, který chtějí všichni mít, ale jestli je to opravdu příležitost, jak značně povyrůst. Jak to tedy je?

Mobilní aplikace jako mocný marketingový nástroj

Jak již bylo zmíněno, v posledních letech česká e-commerce doslova praská ve švech, jelikož neustále přibývá mobilních aplikací. Boj o zákazníky se doslova přesunul do světa aplikací a našli bychom už jen hrstku firem, které internetový obchod nemají. A právě ty se ptají, jestli je mobilní aplikace skutečně příležitost k růstu nebo jestli se jedná jenom o hit současnosti, který by se nevyplatil. 

Pravdou je, že mobilní aplikace jsou stále mocným marketingovým nástrojem, který stojí za vysokými obraty společnosti. Nejsou ani zdaleka na ústupu, jak se o nich tvrdí. To ostatně potvrzují také statistiky, které říkají, že mobilní aplikace zabírají skoro šedesát procent veškerého času stráveného na internetu. Už jen toto zjištění je dostatečně přesvědčující a mělo by být důvodem, proč i ti, jež nemají zatím mobilní aplikaci, si ji pořídí. 

Mobilní aplikace nejen jako internetová alternativa kamenných prodejen

I když je pravdou, že roste především e-shopů v podobě mobilních aplikací, mobilní aplikace nejsou jenom jakousi internetovou alternativou kamenných prodejen. Dnes může mít mobilní aplikaci prakticky kdokoli. Aktivně se tvoří pro muzea nebo podobné instituce, které prostřednictvím mobilní aplikace informují návštěvníky o aktuálních výstavách nebo akcích. Také se vytváří mobilní aplikace pro města a obce, jež mají z úkol včasně informovat občany o aktuálním dění. Samozřejmě nesmíme zapomenout na festivaly, jež si taktéž vytváří mobilní aplikace, skrze které informují návštěvníky o hvězdách, jež vystoupí.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img