- Reklama -

Jaký je postup při získávání dotace z programu Nová zelená úsporám?

Už jste četli?

Servis filtračních a vzduchotechnických zařízení

Jako dodavatel mnoha vzduchotechnických a odsávacích systémů společnost Tigemma engineering, s.r.o. do svého portfolia nabízených služeb zařadila servis vzduchotechnických...

Google ukázal Android 12L: V čem je jiný, než Android 12?

Společnost Google ještě začátkem tohoto měsíce oficiálně představila Android 12, který dnes je aktivně testován mnoha výrobci chytrých telefonů....

Fenomén Pandora

Ti šťastlivci, kteří dostali náramek Pandora ke svátku, narozeninám či jinému krásnému dni, neví, jak s nimi správně zacházet....
admin
+ěš

Pokud se chystáte stavět či rekonstruovat bydlení a máte v plánu získat státní dotaci na novostavbu, podívejte se na postup, který je doporučován přímo na stránkách programu Nová zelená úsporám. Takto si budete jisti, že dotaci vždy dostanete. 

Najít si projektanta nebo energetického specialistu

Základním krokem je nejdříve o svém záměru informovat stavební úřad. Pro to, abyste splnili podmínky dotace, budete muset doložit odborný posudek zpracovaný oprávněnou osobou. Ten má dvě části – projektovou dokumentaci a energetické hodnocení budovy.

Připravit si dokumenty k podání žádosti

Dále bude potřeba nachystat si přílohy potřebné k podání žádosti. Jedná se o odborný posudek, který v sobě obsahuje projektovou dokumentaci a energetické hodnocení, a také krycí list technických parametrů, který bude vyhotoven a podepsán zpracovatelem.

Vyplnění žádosti

Nyní budete vyplňovat elektronickou žádost o dotaci. Poté, co budou doručeny všechny podklady, prověří pracovníci Státního fondu životního prostředí ČR jejich formální správnost. Tento proces trvá v průměru 3 týdny. Budete čekat na akceptační dopis. Od jeho doručení vám běží lhůta 12 až 36 měsíců dle typu opatření, kterou máte na realizaci podpořených opatření a jejich doložení Fondu.

Zajistit si odborný a technický dozor

Dále se doporučuje najít si odborníka, který se stane technickým dozorem celého projektu. Tato osoba by měla být nezávislá na realizační firmě.

Doložit provedené práce

Nyní je čas na samostatnou realizaci projektu. Pokud vše probíhalo v pořádku, budete dále dokládat realizaci provedených řešení.

Počkat na výplatu dotace

A to je vše. Nyní už jen čekáte na udělení rozhodnutí o poskytnutí dotace, a také na výplatu financí. Od schválení má Fond tři týdny pro vyplacení peněz.

Program Nová zelená úsporám podporuje celou řadu úsporných řešení.

- Reklama -
- Reklama -

Doporučení redakce

Servis filtračních a vzduchotechnických zařízení

Jako dodavatel mnoha vzduchotechnických a odsávacích systémů společnost Tigemma engineering, s.r.o. do svého portfolia nabízených služeb zařadila servis vzduchotechnických...
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -