- Reklama -spot_img

Kdy jsou půjčky finanční sebevraždou pro důchodce

Už jste četli?

admin
+ěš

Na internetu je stále více nabídek na půjčky pro důchodce. Člověk, který má více než 65 let a jde si půjčit peníze, má mnohem větší šanci, že půjčku dostane. Čím je však žadatel starší, tím by měl být obezřetnější.

Pozor na nebankovní půjčky

Na internetu najdete čím dál více nabídek na půjčky pro seniory. Půjčky bez doložení příjmů však nenabízí banky, ale nebankovní společnosti. U těch hrozí vysoké úroky a mnoho různých fint, jak člověka dostat do pořádného maléru. Stačí si do vyhledávače zadat výraz půjčka pro seniory a máte jasno. V nabídce najdete rychlé půjčky ihned, které jsou poslané na účet okamžitě i ty, které donese pracovník seniorovi až domů.

Mezi seniory vyššího věku stoupá počet těch, kdo si půjčí. Finanční sebevraždou zpravidla je půjčka pro vnuka či jiného rodinného příslušníka, který seniora přemluví k půjčce se slibem řádného splácení. Ve finále se senior nedočká vděku, ani splátek a nezbývá mu, než úvěr platit sám. Mnozí senioři se zadluží tak, že je na ně uvalena exekuce kvůli tomu, že nejsou schopni hradit splátky. Nebezpečné mohou být také půjčky se zástavou nemovitosti.

Naučte se srovnávat

Mnohé půjčky se tváří jako půjčky pro seniory, proto jim připadají jako bezpečné půjčky. Je potřeba si hlídat výši úroků, zjistit si dobu splácení a také to, zda na splátky senior skutečně bude mít. Bezpečné řešení je srovnávat jednotlivé půjčky. Srovnání půjček, které najdete ku příkladu zde umožní najít si levnou, rychlou a především spolehlivou půjčku. Rozhodně se nerozhodujte pod tlakem a v časové tísni. U půjčování peněz je potřeba myslet také na budoucnost. V případě úrazu či dlouhodobé nemoci, úmrtí druhého partnera, může dojít k tomu, že nebude mít senior z čeho půjčku splácet. Nejlepším řešením je půjčit si od příbuzných nebo nepůjčovat si vůbec.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img