- Reklama -spot_img

Přemýšlíte nad rekonstrukcí? S sebou nese řadu nevýhod, tak pozor

Už jste četli?

admin
+ěš

Řada lidí si pokládá otázku, jestli mají starou trouchnivějící nemovitost rekonstruovat nebo jestli mají přistoupit k demolici. I když se zdá být rekonstrukce méně bolavým řešením, stejně je v mnoha případech daleko výhodnější demolice. Podívejme se však na rekonstrukci trochu z blízka a prozraďme si její nevýhody, i když si jich zprvu nikdo nevšímá. 

Mnozí lidé nechtějí ani slyšet o tom, že je možné danou nemovitost zbourat a postavit na jejím místě novou novostavbu, která by byla daleko kvalitnější. Pro řadu z nás jsou konkrétní nemovitosti spojené s dětstvím, a tak raději budou investovat do rekonstrukce. Právě tito lidé nevidí nevýhody týkající se rekonstrukce, vidí jenom možnost zachránit starý dům. 

Podívejme se proto na rekonstrukci z trochu jiného pohledu, a sice z pohledu toho, který většina lidí nevnímá. Podívejme se konkrétně na nevýhody rekonstrukce, na které můžeme nejen finančně doplatit. 

Nevýhody rekonstrukce

  • Dispozice místností
  • Zchátralý technický stav
  • Plísně

Více o nevýhodách rekonstrukce

Staré domy, které chceme rekonstruovat, se mnohdy na rekonstrukci nehodí a je lepším řešením přejít rovnou k demoličním pracím. K nevýhodám bychom mohli zařadit například to, že i když budeme rekonstruovat dům, stejně to bude zbytečné z důvodu špatného, mnohdy až zchátralého technického stavu budovy. Zchátralé jsou především staré nemovitosti, které opravdu ani rekonstrukce nespasí a případná rekonstrukce bude jenom vyhozením peněz. 

Stejně tak se nemovitost nezbaví plísní, když se bude rekonstruovat. Plísně jsou zdraví škodlivé a mnozí z nás s nimi nikdy nevyhrají boj.

Často je nevyhovující i dispozice místností. Pokud vám u starého domu vadí rozmístění jednotlivých místností, bylo by nesmyslem, kdybyste se rozhodli danou nemovitost rekonstruovat. Daleko lepší (a často i výhodnější) možností je přistoupit na demolici, díky které budete moct rozestavět místnosti přesně podle svého vlastního gusta.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img