- Reklama -spot_img

Svět podnikání je stále atraktivní. Lidé sází na franchising

Už jste četli?

admin
+ěš

Začít své podnikání tak, že si otevřete pobočku už fungující značky, jako je třeba Extéria Market, to je sen mnohých z nás. S takovým skvělým vstupem do podnikatelského světa se pojí nízká pravděpodobnost neúspěchu, naopak vysoká šance úspěchu. I když si stále hrstka lidí myslí, že tímto stylem nejde vstoupit do světa podnikání, není tomu tak. Je tu naštěstí většina, která ví, že existuje takzvaný franchising čili franšízové podnikání, díky němuž je tento méně riskantní vstup do světa podnikání snadnou záležitostí. 

Co je to franchising?

Dříve jsme se franchisingu krapet obávali, jelikož to bylo něco, co bylo u nás zcela nové a neověřené. Nyní se však franšízovému podnikání již nestraníme, jelikož prakticky není důvod. Je to způsob, jak se do světa podnikání dostat snadno takřka bez velkého rizika.

Pokud mluvíme o franšízovém podnikání, mluvíme o velké podnikatelské příležitosti, respektive mluvíme o podnikání na základě licenčních smluv. Po odkoupení licenčních smluv a know-how už fungující a zajeté společnosti si budete moct otevřít vlastní pobočku pod značkou, která se už stihla zákazníkům vrýt doslova pod kůži. 

Pro jaký franšízový koncept se rozhodnete vy?

V souvislosti s franšízovým podnikáním, které se stává velice atraktivní hlavně díky tomu, že chtějí vstoupit do světa podnikání i ti, kteří nemají vlastní nápad, se nabízí otázka, pro jakou franšízu se vlastně rozhodnete. Dnes na tento způsob podniká celá řada zahraničních i tuzemských firem a je opravdu z čeho si vybírat. 

Podle posledních statistik jsou atraktivnější české franšízy, kterým chtějí franšízanti pomoct se rozjet a rozšířit. Důvodem atraktivnosti českých franšízových konceptů jsou také mnohdy přijatelné ceny za licenci. U zahraničních franšízových konceptů prvotní investice sahá až do milionů korun, nikoliv do několika desítek tisíc korun, jako je tomu u zmiňovaných českých franšíz.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img