- Reklama -spot_img

Vánoční svátky byly plné požárů adventních věnců

Už jste četli?

admin
+ěš

I když už jsou vánoční svátky dávno za námi, pojďme se k nim ještě na malý okamžik vrátit. Konkrétně se pojďme vrátit k adventním věncům, které zdobí jídelní stoly několik dlouhých týdnů v prosinci. I když je to pro mnohé opravdu krásná a vkusná dekorace, je to také velká hrozba. Poukázala na to firma Extéria, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblastech BOZP a PO. O firmě se můžete na internetu dočíst v mnoha referencích a recenzích, v nichž o svých zkušenostech mluví nejen klienti firmy, ale také spokojení zaměstnanci. 

Adventní věnce jsou běžnou dekorací každé domácnosti během vánočního období. Lidé se snaží mít věnce hezky sladěné s celkovou vánoční výzdobou a každým zapálením svíčky si připomínají, jak se Štědrý den neodvratitelně blíží. Při zapalování svíček je však třeba být opatrný. Mějte zapálené adventní svíčky na věnci stále na očích. Nechcete se přidat k hromadě lidí, kteří ke konci loňského roku zažili v domově požár, jehož důvodem byla právě svíčka na adventním věnci. 

I vloni hasiči zasahovali u několika požárů

Možná si říkáte, že se vás to netýká, že vy máte věnce vždycky dobře vytvořené a přilepené. Jenže hasiči jsou jiného názoru. I vloni totiž zasahovali u několika požárů, které byly způsobené například tím, že špatně přilepený držák na svíčku svíčku shodil a vše okolo začalo hořet. Důvodem vzplanutí adventních věnců bývá také často to, že je zrovna kolem svíčky mnoho chvojí, jež začne rázem hořet, aniž byste stihli mrknout okem. 

Svíčka je otevřený oheň, pamatujte na to

Hasiči proto upozorňují na to, že svíčka je jenom otevřený oheň, proto je nutné s tímto vědomím k svíčce a obecně k adventnímu věnci přistupovat. Během vánočních svátků bývá v blízkosti hodně hořlavých materiálů, které se během roku v domácnostech nevyskytují. Na mysli máme například jehličí, dekorační ubrousky, koberečky, také jmelí a chvojí. 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img