- Reklama -spot_img

Plastová, dřevěná či hliníková okna? Každý materiál má své (ne)výhody

Už jste četli?

Rekonstrukce nemovitosti je časově a finančně náročnou záležitostí, nicméně majitelé rodinných domů a bytů si nutnost přestavby uvědomují. S vývojem technologií se objevují nová řešení, která představují úsporu nákladů na spotřebu energií. Pakliže chcete snížit výdaje za vytápění, měli byste nejprve investovat do vnějšího zateplení a tepelněizolačních oken. V následujících řádcích si vezmeme na paškál plastová, dřevěná a hliníková okna.

Dřevěná okna se vyznačují přirozeným vzhledem, hliníková okna působí chladně a plastová okna jsou bezúdržbová. Výběr konkrétního materiálu se odvíjí od charakteru stavby. Ultramoderní vile bude slušet jiný typ oken než staršímu panelákovému bytu.

Plastová okna jsou standard

Spousta majitelů nemovitostí preferuje plastová okna, jejichž kvalita se odvíjí od počtu komor. Komora je vzduchem plněné místo v rámu okna, které slouží k zachování tepla v místnosti. Standardem jsou pětikomorová plastová okna. A pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete sáhnout po osmikomorové variantě.

Dřevěná okna jsou náročnější na údržbu

Ačkoliv dřevěná okna po osmi letech užívání potřebují nanést ochranný nátěr, jejich pravidelná údržba je vykoupená přirozeným vzhledem. Dřevěná okna zvýší estetickou hodnotu nadčasového rodinného domu i bytu v rustikálním stylu.

Hliníková okna jsou studená

A poslední možností jsou hliníková okna, která nachází uplatnění u komerčních a průmyslových budov. Hliníková okna jsou odolná vůči povětrnostním podmínkám a pyšní se dlouhou životností.

Pokud sháníte seriózního prodejce hliníkových, plastových či dřevěných oken, dovolujeme si vám představit společnost Okna Macek a.s., která na tuzemském trhu působí od roku 1996. V oblasti výroby oken a dveří má letité zkušenosti, přičemž za dobu své existence zrealizovala na 200 tisíc zakázek.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img