- Reklama -spot_img

Jak vybrat kvalitní maso a jaké faktory ovlivňují jeho kvalitu?

Už jste četli?

admin
+ěš

Kvalitu kupovaného masa může ovlivnit několik faktorů, mezi které patří například stáří zvířete. Vyhráno však není ani ve chvíli, pořídíme-li v obchodě maso v prvotřídní kvalitě. Důležité jsou totiž i podmínky skladování, ve kterých maso uchováváme před tím, než ho tepelně upravíme. Na co si dát pozor, pokud si chceme dopřát co nejkvalitnější maso?

Kam se vydat za nákupy masa

Zárukou kvality by mělo být maso zakoupené přímo od řezníka, spousta lidí však dává přednost pohodlnějšímu nakupování, které představují obchodní řetězce. I v těch nalezneme kvalitní maso, jen je potřeba být při jeho výběru o něco obezřetnější. Rozsáhlý sortiment čerstvého masa a masných výrobků nabízí například Makro leták. Díky Makro letáku je tak možné za výhodné ceny pořídit i přílohu k masu nebo čerstvé, voňavé bylinky na dochucení.

Podle čeho vybírat

Nejsnáze mladé, kvalitní maso poznáme podle jeho zbarvení, velmi zjednodušeně by se dalo říct, že čím žlutějšímu odstínu se maso blíží, tím méně čerstvé je. Zaměřit se také vyplatí na cenu, pokud bude podezřele nízká, je velmi pravděpodobné, že maso nebude patřit k nejlepším kouskům. Jiná situace nastává v případě akčních nabídek, které jsou k dostání mimo jiné v Lidl letáku. Pro zájemce je k nahlédnutí na: kaufino.com/cz/lidl. Rozhodně to také neznamená, že jakmile je maso drahé, bude zaručeně kvalitní, stále je nutná alespoň vizuální kontrola. 

Jak maso skladovat

Masu vyhovují stálé teploty, proto je ideální ho z obchodu domů přepravovat v chladicích taškách a následně ho ihned vložit do lednice. V té by se mělo maso skladovat samostatně, a to nad zeleninovým boxem. Nikdy se maso nesmí skladovat v těsné blízkosti mléčných výrobků, ovoce a zeleniny. Čerstvé maso v lednici vydrží dva dny, vyndat by se mělo přibližně 20 minut před tím, než se bude tepelně upravovat. 

Případně lze maso skladovat i v mrazáku, ale vždy chutnější variantu představuje čerstvé, v současné době zakoupené maso, a to například v NORMĚ, o jejíž slevových nabídkách zákazníky informuje akční leták NORMA. Důležité je následně v lednici skladovat i tepelně upravené maso.

Další tipy na skladování masa

Ve chvíli, kdy se domácnost přeci jen rozhodne pro skladování masa v mrazáku, je doporučené nadepsat si na každé balení, o jaký druh masa se jedná a kdy bylo zakoupeno. Obecně by se totiž maso nemělo v mrazáku uchovávat déle než 12 měsíců. Jednou z možností, jak prodloužit životnost čerstvého masa v lednici, je uložení do vakuovacího sáčku, čímž se skladovací lhůta protáhne až na týden. 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img