- Reklama -spot_img

Proč si vybrat z dřevěných altánů?

Už jste četli?

admin
+ěš

Rozhodli jste se ve vašem domě pro zahradní altán? Potom máte poměrně mnoho možností, a to nejen co se týče tvaru, ale především materiálu. Jednou z nejoblíbenějších materiálů pro výběr je dřevo, a tedy dřevěné altány. Je toto ta správná volba i pro vás? V tomto článku si povíme něco víc právě o této možnosti.

Jedním z největších benefitů dřevěných altánků je, že dřevo je za všech okolností přírodní a ekologičtější řešení. Dřevěné altány jsou také ve většině případů nadčasové a hodí se ke každému stylu bydlení. Dřevo také působí velmi příjemně a esteticky.

Jinou výhodou dřevěných altánů je, že v případě potřeby je lze jemně upravit. Dřevo má také schopnost pohlcovat zvuk a má dobré akustické vlastnosti. Různé druhy dřeva mají také mírně odlišné vlastnosti. Tak například smrkové a jedlové dřevo je o něco lehčí, než je modřín nebo borové dřevo. V každém případě je téměř na jakýkoli druh dřeva použít impregnaci.

Přestože dřevěné altány vyžadují o něco větší péči, stále jsou velmi oblíbenou volbou. Dřevo dokáže přirozeně navodit v domově velmi příjemnou atmosféru a působí velmi přirozeně. Navíc jeho stavba vás pravděpodobně vyjde o něco levněji než konstrukce zděného altánu, a to především v případě, kdy se o něj budete důkladně starat.

Platí, že i dřevěný altán může být přizpůsoben vašim představám. Zatímco v minulosti šlo především o klasické konstrukce s šikmou střechou, dnes si je podle svých představ můžete doplnit o různé designové prvky nebo jiné materiály. Společně tak vytvoříte jeden kompaktní celek. Zvažte také například bílou barvu altánu či plátěné závěsy. Možností je mnoho.

Ať už jde o dřevěný altán nebo o altány z jiného materiálu, je vždy lepší nechat tuto konstrukci na odbornících, kteří vám správně poradí tak, aby váš altán vydržel co nejdéle.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img