- Reklama -spot_img

Smaltování je řemeslem oslovujícím lidi se vkusem a citem pro krásu

Už jste četli?

admin
+ěš

Příčí se vám plastové nádoby, hrnce a další potřeby do domácnosti? Hledáte zástupné varianty, jimiž lže přirozeným způsobem nahradit mnohdy závadný a oku nelahodící PVC? Pak jste určitě zastánci skleněných, dřevěných a kovových matriálů. Objevili jste už smaltování? Rukodělná dílna, která se zabývá výrobou veškerých smaltovaných produktů, jaké vás napadnou, vsadila na kartu vkusu a citu budoucích majitelů jednotlivých výrobků. Cedulky, hrnečky, kastroly, pánve, ale i trubky jsou vyráběny v originálním duchu a podle tradičních receptur.  

Smaltované hrnečky naleznou své čestné místo v mnohé domácnosti

Ať už jste šťastným majitelem letitých smaltovaných hrnečků a dalšího nádobí, nebo jste smalt teprve nedávno objevili, kouzlu této jedinečné materie nelze prostě neodolat. Zdravotní nezávadnost, nízká hmotnost, nerozbitnost, snadná omyvatelnost a k tomu zdobení originálními motivy dělají ze smaltovaného nádobí a jiných výrobků umělecká dílka, které nelze v žádné domácnosti přehlédnout. Díky svému vzhledu a samým pozitivním vlastnostem mají smaltované hrnečky a nádoby své místo v kuchyních chalup i moderních domácnostech, designové kousky s úspěchem zdobí koupelny i dětské pokojíčky. Vybavíte-li svou čajovnu, kavárnu nebo restauraci nádobím ze smaltu, uvidíte, že se tváře vašich hostů rozjasní nad jedinečností, již smalt přináší.

Smaltové cedule, nádobí a plecháčky jsou vyráběny z lásky

A jak vlastně takové smaltované výrobky vznikají? Nezáleží, zda se zhotovují smaltové cedule, květináče, plecháčky nebo kastroly do kuchyně, výrobní postup je stejný. Každý výrobek se vypaluje v peci při teplotě 800 °C, při níž pigment proniká do základního smaltu, a tím se stoprocentně vtiskne do budoucího hrnečku nebo cedule.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img