- Reklama -spot_img

Jak vybírat šálek na kávu?

Už jste četli?

admin
+ěš

Pro milovníky dobré kávy je vždy důležité, aby si vychutnali svůj oblíbený nápoj naplno. Jenom kvalitní káva ovšem nestačí. Neméně podstatné je, z jakého šálku vaši kávu pijete.

Základní požadavky

Šálek na kávu je důležitou součástí celkového požitku při vychutnávání vaší oblíbené kávy. Pro dokonalý pocit každodenního kávového rituálu je bezpochyby nutné vybrat si správný hrnek na espresso, cappuccino nebo latté. Při výběru vhodného šálku rozhoduje každá maličkost.

Materiál

Ať už připravujete kávu jakýmkoliv způsobem, používejte šálky vyrobené z kvalitního a odolného tlustostěnného porcelánu, který udrží nápoj dlouho teplý. Zajímavou alternativou je například také sklo, které kromě dobrých funkčních vlastností umožní vychutnávat kávu i očima. 

Tvar

Tvar šálku je podstatný hned z několika hledisek. Vhodný tvar a tloušťka šálku pomáhá zachovat požadovanou teplotu kávy a rozvinout její charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Na přípravu espressa se používá šálek kónického tvaru, na cappuccino nebo latté jsou zase vhodnější šálky více otevřené. Tvar by měl splňovat nároky i na praktické použití – šálek by se měl příjemně a pohodlně držet při nalévání i při samotném pití. Nezapomínejme ani na sladěný podšálek pro odložení lžičky či cukru.

Velikost

Velikost šálku závisí na druhu připravovaného nápoje. Na klasické espresso stačí malý šálek o objemu 60-70 ml, na dvojité espresso nebo lungo šálek o objemu 100 ml, na přípravu cappuccina se hodí větší šálek o objemu 150-200 ml a na latté šálek o objemu 225-300 ml se širokým průměrem vhodným pro latté art.

Design

Současným trendem je široké uplatnění produktového designu napříč nejrůznějšími obory lidské činnosti. Nejinak tomu je s kávou a kávovým příslušenstvím. Design vašeho šálku na kávu dotváří celkovou atmosféru interiéru i plný požitek při pití kávy. Oblíbenou klasikou jsou tradiční šálky z bílého porcelánu, v espresso barech, kavárnách či pražírnách se setkáme s šálky s logem kávy, které jsou rovněž milým dárkem pro její skalní fanoušky.

Mountain Gorilla Coffee nakupuje kávu od farmářů v Ugandě. Vyhýbá se lokalitám, kde vypalování devastuje ekosystém deštných pralesů, vyhání horské gorily a jiná vzácná zvířata. Zakoupením hrnků s logem Mountain Gorilla Coffee podpoříte organizaci Gorilla Doctors a přispějete k záchraně horských goril.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img