- Reklama -spot_img

Exit game – únik do reality

Už jste četli?

admin
+ěš

Možná byste si přáli na chvíli vyskočit z rozjetého vlaku každodenního stereotypu a něco zažít – řešení nese název exit game. Mnoho pracujících a zaneprázdněných lidí nemá dnes na zábavu vůbec čas, a pokud někdy, tak volí relax v podobě televize nebo sezení v baru. Takový způsob relaxace ale zcela jistě nepřinese kýžené výsledky, protože hlava stále pracuje a vy podvědomě stále myslíte na to, že byste měli jít domu a něco dodělat. V takovém případě potřebujete něco, co vás absolutně odtrhne od vaší hry jménem kariéra nebo práce a vhodí vás do pravé reality života. Exit game vás naučí si hrát, bavit se a cítit se dobře. Rozhovor o exit games a o tom, jak fungují, si na začátek můžete prostudovat tady.

Exit game – uprchněte do jedné hodiny

Běžná hodina času pro vás může znamenat jeden nákup, poradu nebo vytvoření prezentace. Dokážete ale za přesně 60 minut odemknout zamčenou místnost když nemáte klíč, ale pouze svojí hlavu? Exit game ve vás probudí všechny schopnosti a dovednosti, které dávno nevíte, že máte a které ve vás každodenní práce potlačuje. Vzhledem k tomu, že nebudete mít jinou možnost, tak se logicky začnete chovat tak, jak vám říká hlava a intuice, ne jak si to myslí ostatní. Smysl exit game samozřejmě není být zamčený sám v malé místnosti. Budete v týmu, se kterým sami přijdete. Je už na vás, jestli budete chtít vzít kolegy z práce nebo přátele či rodinu. Rozhodně ale doporučujeme někoho, s kým se snesete v místě, ze kterého není úniku. Po zaklapnutí dveří asistentkou, která vám předtím vysvětlí, kde se nacházíte a co hledáte, začíná to pravé dobrodružství. Nikdo vám neříká, co máte dělat. Vy jen víte, že něco hledáte a cesta k tomu bude pravděpodobně dost komplikovaná. Klíčovou roli hraje to, jak se mezi sebou dokážete sladit, zorganizovat a po celou dobu spolu komunikovat. Mnoho úkolů si žádá mnoho lidí, takže se velmi často stane, že každý z vás bude muset dělat něco jiného. To vše si žádá notnou dávku trpělivosti a tolerance. Spolupráce a nápomocnost musí být vedené v rychlém a efektivním tempu, protože písek se sype. Pokud máte pocit, že jste ve slepé uličce a nevíte jak dál, můžete požádat o radu. Počítejte ale s tím, že nic konkrétního se nedozvíte. Obecné nasměrování nemusí být ve výsledku vůbec platné, protože by mohlo prozradit příliš mnoho. Stejně jako na čas, je třeba si dávat pozor na falešné stopy. Díky nim totiž můžete o onen drahocenný čas velmi snadno a rychle přijít. Dopředu nikdy nevíte, zda a kolik takových stop se ve hře může nacházet. Princip exit game je ale pověstný tím, že právě tohle dělá celou hru ještě zajímavější, takže s pár chytáky jistě počítejte. Samotné úkoly ve hře nemají nic společného s běžnými hlavolamy, které si můžete někde koupit. Mnoho lidí je překvapeno, že vlastně řeší něco jiného než jen puzzle nebo ježka v kleci. Exit game je postavená na reálných prostorách a věrně se drží příběhu, takže vás nutí si myslet, že jste tam, kde jste. Může to být středověké tržiště nebo studené zdi hradu, stejně tak vesmírná loď nebo chemická laboratoř. Všechno doladěné do nejmenšího detailu včetně úkolů. Mají za cíl otestovat vaši osobnost nejen po stránce schopnosti rychlosti a efektivity komunikace. Aktivují vše, co ve vás je, vaše dovednosti, vaše limity nebo strachy. Můžete se dostat do situace, kde budete po tmě něco osahávat, nebo něco ochutnávat, může na vás svítit laser nebo vám do ucha budou šeptat hlasy nebo zvuky. Všechno najednou tvoří neskutečný zážitek. Pro inspiraci by vás mohlo zajímat, jak probíhají exit games ve Zlíně.

Věříte si na vyšší level?

I po tom všem se vám může zdát, že je to primitivní a zvládnete to bez problémů. Ačkoliv tomu je většinou naopak a všechny hráče s velkým sebevědomím první nejjednodušší hra vyvede z míry, je tu i něco víc. Hráči, kteří už exit game znají, nebo si natolik věří, mohou zkusit těžší varianty. Zpravidla bývají tři, ale může jich být i více. Čím je ale úroveň vyšší, tím strmě klesá podíl úspěšných týmů. U druhého se mluví o přibližně 70 %, kteří hru dokončí. U třetího dokonce jen o 50 %. Tak co, jdete do toho?

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img