- Reklama -spot_img

Sněhové řetězy s garancí dojezdu

Už jste četli?

admin
+ěš

Bez sněhových řetězů se neobejdou milovníci hor, ale čas od času počasí překvapí a sněhové závěje se objeví i tam, kde s nimi řidiči nepočítají. A proto by neměly kvalitní řetězy chybět v kufru žádného auta. Nejlepší sněhové řetězy na trhu nabízí značka Pewag, se kterou vás seznámíme.

 

Co jsou sněhové řetězy Pewag zač?

Rakouská značka Pewag má za sebou už více než 500 let a stále udává trendy. Její ocelové sněhové řetězy jsou uznávaným pojmem a těžko byste na světě hledali kvalitnější. V nabídce mají řetězy pro osobní auta, SUV i pro užitková vozidla. Všechny jejich modely se vyrábí v Evropské unii a jsou homologované pro Českou republiku. Pewag klade také velký důraz na jednoduché automatické nasazování řetězů.

Typy ocelových sněhových řetězů

Kromě klasických ocelových řetězů, existují i alternativní možnosti, které však zákon neuznává jako sněhové řetězy v případě, že jsou v nějakém úseku požadovány.

Ocelové sněhové řetězy jsou nejspolehlivější variantou. Ocelová oka jsou rozprostřená po celém běhounu. Jednotlivé modely se liší v uspořádání řetězů a také ve způsobu upínání.

Textilní sněhové řetězy zlepší přilnavost na zledovatělé vozovce nebo na uježděné vrstvě sněhu, ale mají krátkou životnost a špatné jízdní vlastnosti na neuježděném sněhu.

Chemické sněhové řetězy se stříkají na pneumatiky a vydrží pár desítek či stovek metrů. Měly by vám pomoci jen vyjet z garáže přes neupravenou příjezdovou cestu.

Co byste měli vědět o sněhových řetězech

  • Sněhové řetězy nenahrazují zimní pneumatiky.
  • Nenasazujte sněhové řetězy na letní pneumatiky.
  • Prodávají se po párech.
  • Jediné zákonem uznané sněhové řetězy jsou ty ocelové.
  • Sněhové řetězy si vždy prostudujte v klidu. Doma.

Způsob upínání sněhových řetězů je klíčový faktorem při výběru

Správné nasazení řetězů je klíčové pro bezpečnou jízdu, ale ne všechny způsoby jsou úplně snadné a komfortní.

  • Mechanické upevnění pomocí ocelového kordu je nejméně pohodlné. Dělá se ručně a po pár metrech jízdy se řetězy ještě dotahují stejně jako v průběhu celé jízdy.
  • Poloautomatické upnutí řetězu kladkou dá sice víc práce při nasazování, ale řetězy se automaticky dotahují během jízdy, takže se už nic nestaráte.
  • Řetězy s automatickým dopínáním nasadíte za pár minut s minimálním úsilím a během jízdy se o jejich správné napnutí a polohu vůbec nemusíte starat.

Jak vybrat správný rozměr řetězů

Sněhové řetězy vybírejte podle velikosti pneumatiky, kterou najdete napsanou na bočnici. Směrodatná je pro vás šířka, profil a průměr pneu. Před nákupem si projděte také manuál ke svému vozu. Některé modely mají danou maximální výšku řetězu. Pro jistotu si přečtěte také podrobný návod, jak vybrat sněhové řetězy.

Pokud si zakládáte na kvalitních produktech, jsou pro vás sněhové řetězy Pewag jasnou volbou. Pyšní se nulovou reklamovaností a nabízí nadstandardní 50kilometrovou garanci dojezdu každého řetězu.

 

 

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img