- Reklama -spot_img

Jaké jsou možnosti financování vozu?

Už jste četli?

admin
+ěš

 

Kdo má dostatek ušetřených finančních prostředků, ten si může auto koupit celkem jednoduše. Kdo je ale nemá, může využít možnosti takzvaného financování. Jaké cesty existují a kterými se v ideálním případě vydat? Podívejte se společně s námi.

Účelová půjčka na auto

První možnost je celkem známou variantou, která je nabízená jak soukromým osobám, tak je nabízená také podnikatelům. Jak uvádí i server www.motocars.cz, k dispozici může být jak u banky, tak i u nebankovní společnosti. Lákadlem dané možnosti je nejenom celkem široká škála dostupných částek, ale i to, že si lze za získané finanční prostředky koupit automobil jak nový, tak i automobil ojetý. Dále nelze zapomínat ani na fakt, že lze financovat:

  • Osobní auto
  • Nákladní auto
  • Motocykl

Neúčelová půjčka

Zajímavá možnost, která je velmi podobná předchozí. I tady mluvíme o spotřebitelském úvěru. Ten je také k dispozici v široké škále možností pokud jde o finance i o délku splácení. Nutno však říci, že u tohoto financování není třeba účel použití peněz uvádět, ani dokládat. V praxi to znamená situaci, že dojde k žádosti o půjčku, schválení a následně získání peněz. Ty jsou poté zaplaceny v autosalonu nebo autobazaru. A to podobně, jako by se osobní nebo jiný vůz kupoval za hotové.

Leasing

Třetí možnost, na kterou se společně podíváme, je takzvaný leasing. I tady musíme zmínit několik zajímavostí. Hlavně to, že se dělí do dvou kategorií. A to finanční leasing, který je obdobou půjčky, a dále operativní leasing, který je postavený na klasickém dlouhodobém pronájmu. V obou případech je ve splátce zahrnuto povinné ručení i havarijní pojištění. Dále je třeba uvést, že klasika je určena spíše firmám, zatímco druhá možnost je určená i pro fyzické osoby. Ty ji však příliš nevyužívají a raději si vůz klasicky koupí. A to tak, aby mohl být po finálním splacení jejich majetkem.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img