- Reklama -spot_img

Skvostné dřevěné sochy vyřezané motorovou pilou

Už jste četli?

Dřevo se stalo neodmyslitelnou součástí člověka ve chvíli, kdy lidé objevili jeho úžasné vlastnosti.   Nyní o dřevinách hovoříme, jako o obnovitelném zdroji energie, snažíme se ho preferovat i v topné sezóně. Od pradávna si lidé z tohoto úžasného materiálu vyráběli nejen dřevěné sochy, ale i hudební nástroje, hračky, dokonce i papír, a pochopitelně i nábytek, podlahy, celé domy, lodě a tak bychom mohli donekonečna pokračovat. Nenahraditelné vlastnosti -tvarová stálost, příjemný vzhled, dlouhá životnost, pružnost, schopnost odolávat tlaku i tahu, dostupnost, zdravotní nezávadnost. Z generace na generaci se dědí i vřelý vztah ke dřevu.  O tom ví své šikovný řezbář Radim Sibera, který se řezbářství věnuje od svého dětství.   

Láska ke dřevu nemizí ani po generace

V dřívějších dobách bylo nutností, aby se řemesla dědily z otce na syna. Je tady internet a spoustu možností podnikání. O řemesla velký zájem není, mladí lidé sedí u počítače a nechávají se pohltit virtuálním světem. Naštěstí výjimka potvrzuje pravidlo a umělec Sibera vytváří unikátní dřevěné sochy motorovou pilou​. A pokud se vrátíme k jeho předkům, tak pradědeček byl vyučený řezbář a truhlář, s velkou vášní vyřezával i paroží. Jeho syn se stal žádaným bytovým architektem, děda Oldřich Sibera tvořil nádherné suvenýry, vypaloval obrázky na dřevě i korku. Jsme v současnosti, kdy kráse dřeva zcela propadl syn Oldřicha se svým synem Radimem.  A co je potřeba k vyřezávání soch? Radim Sibera s úsměvem říká, kvalitní motorová pila, pozitivní naladění a šikovné ruce.

Dřevo je nenahraditelné   

Řezbář Sibera nejraději vyřezává z modřínu. Motorová pila zavrčí a vy zanedlouho můžete obdivovat zahradní sochy zvířat, vodníka, anděla, Budhu, dokonce i tajemné sochy Moai. Vše po čem jeho zákazníci zatouží, nábytek nevyjímaje.  „…Moje zahrada má pro mne nyní až skoro posvátnou a hlavně klidnou atmosféru, kde se cítím opravdu dobře. Moc děkuji pane Sibero za výtečnou práci!“ zní slova spokojeného kupce z Chrudimi.

Další informace o dřevěných sochách naleznete zde!!!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz 

InfoPress.cz

Český-magazín.cz

 

 

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img