- Reklama -spot_img

Parkování na letišti Václava Havla – horor nečekejte, poradíme vám

Už jste četli?

Je to už taková tradice – dovolenou si vyberete bez problémů, ale parkování na letišti Václava Havla vám už předem nahání husí kůži, zvlášť pokud máte srovnání s obdobnou situací na západ od ČR. Zvláště pro řidiče, kteří jsou tu poprvé, je situace poměrně složitá, a to i přes množství značení, které však vede prakticky výhradně do placených zón.

Zadarmo, ale bez služeb

Možností parkování zdarma existuje v okolí letiště Václava Havla poměrně hodně. Předem se však rozlučte s takovými službami, jako je odvoz na letiště nebo ochranka, která zaručí vašemu vozu a věcem uvnitř bezpečí. Při parkování zdarma proto nikdy nenechávejte ve vozidle nic cenného, a to ani v kufru!

Měli byste vědět: Před letištěm zaparkujete zdarma pouze na 15 minut, a to ještě ne všude. Více ZDE.

Zaparkujte v ulici, ale i v obchodních centrech

Připravte se na to, že budete v naprosté většině případů stát pod širým nebem – na překrytí automobilu plachtou raději hned zapomeňte. Pro hlídkující policii nebo majitele soukromého pozemku v obchodních centrech by šlo o jasný signál, že se na místě chvíli zdržíte. A vítanou pozvánkou je taková úprava i pro zloděje.

Parkování na letišti Václava Havla – nejoblíbenější lokality

Když odpočítáme oficiální parkovací plochy s označením P1 a P2 blízko terminálů, kde stojíte zdarma pouze prvních 15 minut (a obcházet tento systém tzv. vláčkem vám nepomůže – viz. TADY), vydávají se nejčastěji řidiči mířící za exotickou dovolenou se svými vozy sem:

Parkování v Šestce

OC Šestka leží velmi blízko samotného letiště. Dojdete odtud i pěšky nebo se dopravíte MHD. V době podzimní údržby letištní dráhy bývá střecha plná fanoušků letectví, kteří odtud pozorují přistávající letadla, ale jinak je tu vcelku klid. Všem zájemcům je zde k dispozici 1 000 parkovacích míst, a to pod střechou i širou oblohou. Šestka je otevřená každý den mezi 8:00 a 22:00 hod a parkování je zdarma.

Tam, kde se snadno ztratíte

OC Metropole Zličín má k dispozici ještě více míst k zaparkování, a to každý den mezi 7:00 a 24:00 hod. Nic neplatíte a snadno tu uniknete pozornosti správců centra, kteří by vás jinak mohli nechat odtáhnout. To vše však podle zkušenostní jiných cestovatelů prakticky nestává. Na letiště se opět dopravíte městskou hromadnou dopravou nebo taxíkem. Každý den tu však za zaparkujte zdarma pouze na tři hodiny (o víkendu na pět), poté vám bude naúčtován poplatek 50 Kč za každou další započatou hodinu.

Perfektní ulice k zaparkování

Ačkoliv to místní rádi nevidí, aut bez pražské SPZ je po ulicích více než dost. Na místech, která jsme pro vás vytipovali, se nemusíte obávat žádných postihů ani sankcí od PČR. A problémem tu nebývá ani dlouhodobé parkování.

Parkoviště pro ubytovnu – i pro vás

Ulice U Prioru vypadá celkem nenápadně. Na atraktivnosti jí přidává především velké parkoviště určené pro obyvatele ubytovny s velkou kapacitou a neomezeným vjezdem. Stát budete na zpevněné ploše v poměrně dobré čtvrti.

Parkování na Zličíně

S developerskými projekty v této oblasti se v poslední době doslova roztrhl pytel, a spolu s nimi přibývají i volná parkovací místa. Nebudete nikomu překážet a na terminál to máte, coby kamenem dohodil.

Tady také zaparkujete, ale…

V internetových diskuzích najdete i další populární ulice pro odstavení vozu, ty však mají své mouchy. A jaké?

Ideální vzdálenost, malá kapacita

Ano, přesně takové je parkoviště okolo zastávky Na Padesátníku. Leží nedaleko Terminálu 3, ale poskytuje místo pouze pro zhruba 13 automobilů. Zajet sem tedy můžete, ale pro všechny případy mějte v záloze i náhradní řešení.

Objednejte si taxi

To v ulici Navigátorů najdete místa obvykle dost a dost. Odtah zde nehrozí (nikoho neohrožujete) a v případě nouze lze zajet i do bočních uliček. K Terminálům je však nejlepší objednat si taxi. Použitelné spojení MHD tu není a vláčet se notný kus s těžkými zavazadly také není právě výhra.

Náš tip: nezapomeňte, že parkování na výše zmíněných místech je jen a jen na vaše nebezpečí. Pokud toužíte po prostoru hlídaném, musíte vsadit na parkoviště placená.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img