- Reklama -spot_img

Podle čeho vybírat v Praze autobazar?

Už jste četli?

Nákup ojetého automobilu vždy bude přinášet jistá rizika, ať už v Praze nebo v jiné části ČR. Ať už budete kupovat auto od známých, přes inzerát nebo v autobazaru. Musíte myslet na to, že nekupujete nový vůz a riziko závady a poruchy je u ojetých vozů vždy vyšší. I když rizika při nákupu ojetého vozu vždy budou, správným nákupem se dají minimalizovat. Nejčastější volbou je nákup v autobazaru. Ze všeho nejdříve je zapotřebí najít správný autobazar. A jak mají vypadat kvalitní a prověřené autobazary na Pražském trhu?

Důležité jsou zkušenosti autobazaru

Prvním důležitým kritériem při výběru autobazaru jsou zkušenosti v této oblasti. Na trhu v oblasti prodeje ojetých vozů je velká konkurence a dlouhodobě se v ní dokáží udržet jen kvalitní prodejci. Délka působení autobazaru na trhu může být prvním ukazatelem kvalit dané firmy. Pokud se autobazar specializuje na prodej ojetých vozů déle než 10 let, už může být považován za zkušeného prodejce. Samozřejmě nelze tvrdit, že nově vzniklé firmy nemohou být solidní. Jen u nových prodejců nelze dohledat tolik referencí.

Na velikosti nezáleží

Pokud si myslíte, že při výběru autobazaru záleží na velikosti vozového parku a počtu poboček na území ČR, jste na omylu. I autobazary s jedinou pobočkou mohou nabízet mnohdy kvalitnější vozy, než bazary s několika pobočkami v republice. Není až tak důležité, kolik vozů má autobazar ve své nabídce, ale zda se jedná o kvalitní ojeté vozy.

Záruky a služby

Kvalitní autobazar by vám měl při nákupu také poskytovat různé záruky. Jedná se především o záruku na legální původ vozu, záruku proti skrytým vadám a také záruku na bezchybný právní stav vozu. Kromě záruk by prodejci aut měli nabízet také služby. A jaké služby nabízí kvalitní autobazar Praha? Základem je odborné poradenství při výběru. Dále se může jednat o možnost sjednání povinného ručení, zajištění financování vozu, výkup vašeho vozu, komisní prodej a některé další služby.

TIP: pokud přemýšlíte o nákupu automobilu přes inzerát, i zde jsou velká rizika. Detailní rozbor rizik nákupu aut přes inzerát najdete ZDE.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img