- Reklama -spot_img

Káva a její dopady na zdraví

Už jste četli?

Na toto téma se mezi odborníky vedou nekonečné a často velmi vášnivé debaty. Je ovšem káva skutečně tak škodlivá, jak se říká? Faktem je, že obsahuje kofein. A jelikož ten se počítá mezi drogy, můžeme se na něm také stát závislí. Abstinenční příznaky jsou pak, jak to tak bývá, velmi nepříjemné. Pojďme si proto shrnout pár faktů.

Základním faktem je, že káva patří mezi nejoblíbenější nápoje vůbec. Spousta lidí si bez ní svůj život jednoduše neumí představit. Je milována pro svojí nenapodobitelnou chuť i povzbudivé účinky. Právě pro její schopnost zvýšení pozornosti, reakcí a probuzení smyslů je tolik konzumována na pracovištích i v kancelářích. Často patří také mezi ranní rituály. Právě tato vlastnost ale způsobuje jeden z problémů. Tím je zvyšován krevního tlaku, jež dlouhodobě může vést k srdečním chorobám.

Dalším faktem je, že nikdy nebylo prokázáno spojení kávy a rakoviny. Občas můžete narazit na zprávy, říkající, že nadměrné pití kávy způsobuje rakoviny ledvin, slinivky a jater. Proto však nejsou spolehlivé vědecké důkazy.

Kávová závislost

Závislost na kofeinu se projevuje stejně jako u ostatních drog. Jak však poznáme, že jsme závislí? Uvádí se, že normálními jsou ještě tři nebo čtyři šálky denně. Od dvanácti výš, si už ale koledujeme o problémy. Přijít můžou abstinenční příznaky jako nervozita, bolesti hlavy, únava i deprese…

Může nás káva zabít? I kofein může samozřejmě být toxický, tedy smrtelný. Museli byste ale vypít přibližně sto šálků silné kávy! To asi jen tak nehrozí.

Kvalitní káva

Vyšší kvalitou kávy dopady na zdraví můžeme snížit. Nedoporučujeme tedy jít po levných instantních kávách, které se vyrábějí z extraktů. Tím nejlepším je zrnková káva s velkým množstvím zrn Arabica. Jejich vlastnostmi jsou menší hořkost, plná sametová chuť a úžasná vůně. Dobrá může být rovněž mletá káva, vytvořená z pečlivě namíchané směsi druhů Arabica a Robusta.

Prodej zrnkové kávy takové kvality zajišťují specializované eshopy s kávou. Zkuste Vito Grande! Originální a exkluzivní italskou kávu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img