- Reklama -spot_img

Jak může dieta přerůst v anorexii?

Už jste četli?

Každá žena chce být štíhlá a líbit se ostatním, a tak si hlídá svoji váhu. Vždycky se najde příležitost, proč hubnout. Někdy se jedná o hubnutí do plavek, jindy zase do úzkých plesových šatů. V dnešní době je ideál krásy jiný než kdysi. Dnes se za krásu považuje štíhlost. Vidíme to všude okolo nás. Reklamy, módní přehlídky a časopisy; to vše nás ovlivňuje a vede především mladistvé k tomu, aby drželi různé diety, které se snadno můžou vymknout kontrole.

Dieta neznamená hladovění

Když chce někdo začít držet určitou dietu, vždy je potřeba mít na paměti, že se nejedná o hladovění. Jedná se pouze o zdravější a vyváženější stravování. Všichni chceme zhubnout co nejrychleji, a tak se často stává, že při držení diety žena či muž začne odmítat veškerou potravu. Hlad ignoruje a pouze pozoruje, jak ubývá na váze. Od té chvíle už se jedná o nemoc, kterou trpí většinou mladiství – o anorexii.

Chorobné počítání kalorií

K dietě samozřejmě patří kalorie. Je dobré vědět, kolik kalorií za den byste měli sníst, jestliže si chcete udržet linii, ale všeho s mírou. Lidé trpící anorexií kontrolují všechno jídlo. U každé potraviny si kontrolují počet kalorií a hledají ty s jejich nejmenším počtem. Nezajímají se o to, že potravu potřebují jako zdroj energie. Při dietě by měl být počet kalorií vyvážený tak, aby nedošlo ani k jejich nadbytku, ani k jejich nedostatku.

Tělo potravu potřebuje

Při držení diety by mělo dojít pouze ke zlepšení stravovacích návyků. To znamená, že by člověk měl jíst menší porce, přidat do svého jídelníčku ovoce, zeleninu a ostatní zdravé potraviny. Také by se měl vyhýbat příliš nezdravým jídlům jako jsou například fastfoody a podobně. Samozřejmě je ale důležité, aby tělo přijímalo všechny živiny, které pro svoji činnost potřebuje. Bohužel lidé trpící anorexií na tento fakt zapomínají a nedávají tělu žádné živiny. Pouze hladoví a považují to za dietu. Kvůli nedostatku látek, které tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo, dochází k jeho poruchám; ženy například přestanou menstruovat a hrozí jim, že už nikdy nebudou plodné.

Štíhlost za to nestojí

Anorexie je skutečná a vážná nemoc. U mladistvých se vyskytuje často a spousta lidí se s ní již někdy setkala, ať už si ji sami prožili nebo se setkali s někým, kdo touto nemocí trpěl. Každý by si měl pamatovat, že zdraví se nedá nahradit a že štíhlosti se dá dosáhnout i jinými způsoby.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

PR-články.cz

e-Žena.cz

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img