- Reklama -spot_img

K čemu slouží hypotéka?

Už jste četli?

admin
+ěš

V dnešní době si většina z nás nemůže dovolit nákladné životní plány plnit jen pomocí našetřených peněz. Pokud by tomu tak bylo, podařilo by se nám sny plnit až v horizontu několik desítek let. V mnoha případech by se to nepovedlo nikdy. Hypotéka je v této souvislosti velice často využívaným způsobem. Lidé s ní získají dostatečně velkou finanční částku, která jim pomůže realizovat plány v horizontu následujících měsíců. K čemu všemu se ovšem hypotéka využívá? Na to se vám pokusíme odpovědět v průběhu následujících řádků, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Při jaké příležitosti se dá hypotéka využít?

  • stavba domu
  • rekonstrukce
  • vypořádání dědictví
  • odkoupení podílu v družstvu
  • vypořádání společného jmění manželů
  • zvýhodnění půjček
  • refundace

První bod seznamu zřejmě nedokáže nikoho z vás překvapit. Lidé potřebují někde bydlet a všichni víme, jak dokáže být stavba nového domu nákladná. Materiál, řemeslníci i následná investice do vybavení domácnosti rozhodně nejsou otázkou pár korun a proto se hypotéky stávají velice jednoduchým řešení, jak se s náklady vypořádat. Možnosti využití hypotéky jistě oceníte i během rekonstrukce stávajících obytných prostor. Ať už bydlíte v bytě nebo domku, v obou případech na vás čekají skutečně značné výdaje, se kterými si svépomocí nedokážete poradit.

Možnosti využití, o kterých se příliš nemluví

Svět poskytování finančních záplat se v posledních letech výrazně změnil. Nejvíce novinek si pro nás přichystal předešlý rok. Proto ani hypotéky od 1.1.2018 zdaleka nejsou stejné. Některé možnosti jejich využití se stali naprosto nereálnými. Nicméně i tak se stále dají využít k řadě událostí, které by vás dříve ani nenapadli. Ptáte se, o čem konkrétně je řeč?

Většina bank se nijak zásadně nebrání poskytnutí hypotéky v případě, kdy se klient potřebuje vypořádat s dědictvím. Pokud nemovitost zdědí více osob najednou, dá se předpokládat, že společné soužití nepřipadá v úvahu. Proto jeden z dědiců vyplatí ty ostatní a následně má dům zcela pro sebe. A právě s tím vám může pomoci hypotéka.

Nemovitosti nemusejí být jen v osobním vlastnictví, i když se jedná o nejčastější variantu. Na trhu se stále vyskytuje poměrně nezanedbatelné množství družstevních bytů, které můžete odkoupit právě díky hypotéce. Byt, který se považuje za podíl v družstvu, je následně naceněn obodně jako nemovitost samotná. Díky dvěma jednoduchým administrativním krokům pak byt přechází do osobního vlastnictví.

Společné jmění manželů? Hypotéka může pomoci

Společný majetek manželů je v zásadě tvořen třemi skupinami:

  • nemovité věci
  • movité věci
  • dluhy

Když se manželé rozhodnou pro rozvod, čeká je kromě jiného také vzájemné vypořádání. To funguje na podobném principu jako v případě vypořádání dědictví. Pokud si jeden z dvojice bude chtít ponechat například dům, je povinen toho druhého vyplatit. Jenže z vlastních kapes se mu to podaří jen velice obtížně, proto je hypotéka naprosto ideálním nástrojem, jak vyrovnání efektivně dosáhnout.

Refinancování hypoték v současnosti není žádný problém

Ke zvýhodnění stávajících půjček se hypotéky zejména v posledních letech také hojně využívají. Refinancováním hypotéky můžete efektivně zvýhodnit stávající smlouvu tak, že závazek převedete jinam. Nová hypotéka započne a ta stávající se doplatí.S tímto krokem si rozhodně sami neporadíte, není to zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. S celým procesem vám ovšem pomůže banka samotná, takže se nemusíte obávat, že by se něco mohlo pokazit.

Hypotéky jsou skutečně skvělým nástrojem k vyřešení hned několika situací, do kterých se může dostat každý z nás. Určitě se proto vyplatí mít dostatek informací, díky nimž se starosti sníží na minimum.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img