- Reklama -spot_img

Hlavní přednosti kovového regálu

Už jste četli?

admin
+ěš

Regálů je na trhu velká spousta. Liší se svou velikostí, nosností a dalšími parametry. Na všechny je zapotřebí se zaměřit už při výběru regálu. Mohou se lišit ale také materiálem. V kůlnách, dílnách a dalších „pracovních“ prostorách jsou nejoblíbenější kovové regály. Plastové regály mají výhodu nejdelší životnosti, nemusí ale mít příliš vysokou nosnost. Dřevěné regály se hodí také do interiéru, nemusí ale fungovat ve vlhkém prostředí.

Stabilita regálu

Ze všech regálů poskytuje největší stabilitu právě ten kovový. Samozřejmě je to ovlivněno také způsobem jeho uspořádání, nicméně kovový regál je připraven na těžká břemena. Ukotvit jej můžete s pomocí šroubů do podlahy nebo ke zdi a je velice snadné tvořit celé regálové soustavy. Oproti jiným druhům regálů nabízí ty kovové kvalitní a odolné materiály a také odolnost vůči vlhku. Pro prodloužení životnosti je vhodné zatěžovat jednotlivé police rovnoměrně a udržovat těkavé látky (laky, barvy, benzin) uzavřené.

Dobrá nosnost

Právě kovové regály mají nejvyšší nosnost – na jednu polici může přijít až 100 kg. Dřevěné regály jsou vhodné pro zátěž maximálně 50 kg. Plastové regály snesou o něco více, než dřevěné, kovovým se ale nevyrovnají (jejich výhodou je ale nízká hmotnost). Kvalita jednotlivých dílů zajišťuje, že nedojde k povolení jednotlivých dílů – nenajdete své věci válet se rozsypané všude kolem. Jsou bezpečné také v případě, že se stanou předmětem zájmu vašich mazlíčků nebo dětí.

Snadná údržba

Kovové regály se vyznačují velice snadnou údržbou – čas od času je můžete přetřít vlhkým hadříkem. A to je vše, co je zapotřebí. Například dřevěné regály je zapotřebí ošetřovat více. Kovové regály můžete vystavit jakýmkoli podmínkám – vlhku, slunci, větru – a můžete se spolehnout na jejich odolnost. To u jiných materiálů nelze, protože by mohly začít časem degradovat. Jeho výhodou je také snadná montáž a demontáž, kterou zvládne každý zručnější kutil.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img