Rekonstrukce historických budov se pokaždé řídí přísnými pravidly, která jsou jednak pevně daná, pak jsou ještě upravována památkáři v souvislosti s každou konkrétní budovou. Výměny oken u hustě osídlených budov v centru měst jsou pod bedlivým dohledem památkářů, ať se to obyvatelům, potažmo stavařů, líbí nebo ne. Bedlivým okem jsou zkoumány i zateplování a nahazování nové fasády, jež musí souhlasit s původním stavem. Mnohdy ani zateplit historickou budovu nelze. Své slovo při izolování památkově chráněných budov má typ izolace, jež se musí často složitě vměstnat do výklenků a těžce přístupných míst. Kde nejde použít běžně používanou izolaci, tam se dává celulózová izolace.
Pozitiva celulózové izolace mnohokrát vyváží vložené investice
Tepelná a zvuková celulózová izolace Climatizer Plus má široké využití. Je vítaným pomocníkem u zmíněných renovací starých objektů a historických budov. Samozřejmě je s úspěchem vkládána do novostaveb. Špatně zaizolované prostory, hůře přístupná místa i nedostatky jako tepelné mosty v pohodě zaizoluje právě Climatizer Plus. Aplikace celulózy probíhá systémem foukání – odtud plyne její další označení foukaná izolace. Speciální stroj nafoukává materiál do všech potřebných míst, tedy i do rohů, podkroví, do prostor u schodišť či spár, kam se jiné izolování nehodí.
Foukáním lze aplikovat i minerální izolace Climastone. Jedná se o materiál, jenž je vyroben z izolační vlny. Minerální izolace je granulát vyrobený z minerální vlny metodou rozvláknění taveniny ze směsi hornin a dalších přísad. Tato izolační materie se vždy aplikuje za sucha, proniká do nejmenších dutin, do podkroví, střech, stěn, příček a podhledů. Při aplikaci této izolace nevzniká žádný odpad, což je další plus jejího využití.