- Reklama -spot_img

Při koupi střešních nosičů byste měli vzít v úvahu více aspektů – jaké jsou?

Už jste četli?

Každé zboží, které zakoupíme, by mělo být kvalitní a také by mělo vydržet dlouhou řadu let. Vlastně, to také od produktů očekáváme. Ovšem, ne všechny zakoupené věci budou mít tak vysokou životnost. A právě u střešních nosičů je to stejné. Když za ně utratíme několik tisíc, rádi bychom, aby sloužily klidně i za deset let – a ono to tak opravdu může být. Je ale důležité vybrat správně a zohledňovat použité materiály či samotnou nosnost nosiče. Jak tedy správně vybrat? 

Rozhodujte správně – upevnění nosiče

První rozdíl a zamyšlení nastává v okamžiku, kdy se rozhodujete, na co takové střešní nosiče upevníte. Mohou to být podélníky – hagusy a následně příčníky, nebo pouze příčníky s takzvanými Fixpointy, tedy zámky, které se upevňují pod lem střechy nade dveřmi. V případě, že pořídíte opravdu správně, nemusíte mít strach – bezpečně poslouží každý.

V druhém případě budete muset počítat s výměnou. Aby se nic takového nestalo, kvalitní prodejce autodoplňků, nejen, že má veškeré informace u svých produktů uvedené, ale také vám rád poradí. Někteří z nich mají i e-shopy, kde si můžete zvolit takový nosič, který bude sedět dle vašeho typu vozu i roku výroby.

Použitý materiál je důležitý

Samozřejmě, použitý materiál je pro nosnost velice důležitý. A proč vlastně jeden střešní nosič stojí kolem dvou tisíc a jeden deset tisíc? Odpověď je jednoduchá – záleží totiž na použitém materiálu při výrobě. Plastové bývají obecně levnější a jejich maximální nosnost je o něco nižší. V případě, že budete převážet několik kol nebo naplněný střešní box, popřemýšlejte nad nosičem z oceli a hliníku – poradí si i s větší zátěží.

Při výběru dbejte také na zabezpečení systému. Mnoho z nich je vybaveno zabudovanými zámky, ke kterým dostanete klíče. I kvalitní střešní nosiče lze sehnat za rozumnou cenu a nemusíte si každoročně půjčovat lyže a jiné potřeby na horách. Doporučujeme navštívit prodejnu autodoplňků, kde najdete vše na jednom místě a za rozumné ceny.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img