- Reklama -spot_img

Jižní Morava se přímo vybízí k poznání a strávení příjemné letní dovolené

Už jste četli?

Jižní Morava je skvostem České republiky. Je jako stvořená pro rodinné výlety, ale i pro romantické páry. Najdete tu všechno – od architektonických skvostů, přírodních zajímavostí, historických památek a mnoho jiných. Region Jižní Moravy je vesměs rovinatý, ale najdou se zde i pořádné kopce. Takže ať už chcete do této části vyrazit na kola, na odpočinkovou dovolenou, na pěší výlety či se jen tak toulat krajinou, přinášíme vám několik tipů, které si rozhodně nenechat ujít.

Pro každého z nás

Začneme tedy přírodou, a to přímo v Moravském Toskánsku, kde můžete navštívit honosné zámky, fotografickou přírodu, síť cyklotras, ale zároveň ochutnat i velmi kvalitní místní víno. Tato oblast je jednoduše unikátem. Doporučujeme navštívit Jámy u Šardic a celkově například Kyjov, Kunštát a ostatní.  

Nyní vás zavedeme o něco dále, a to do Mikulova. Města, které leží v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Mimo překrásného města a zámku, které taktéž stojí za návštěvu, rozhodně navštivte i Svatý kopeček. Zaparkovat lze na parkovištích přímo pod kopcem či kolem něj. Jakmile vystoupáte na vrchol, podmaní vás neuvěřitelný výhled, ticho a jižanská atmosféra, která dokáže vzít za srdce. 

Opodál Mikulova, v Klentnici, stojí překrásná zřícenina hradu Sirotčí hrádek. Stojí tu již od 13. století a je opředený starou pověrou, která je plná smutku. Dojeďte o ní zjistit více. Jedná se o krásný výlet, který vás nadchne.

Dalším místem je Moravský kras, který se pro změnu nachází severovýchodně od Brna. Jedná se o nejvyhledávanější lokalitu u nás a ročně ji navštíví davy turistů. A to jak z České republiky, tak i okolních států. Kras vám může nabídnout hluboké jeskynní systémy, krápníky, propasti, čistou přírodu, potůčky, klid a harmonii.

Ubytování je pestré

Oblast je opravdu velká, proto máte také velký výběr. Na Hauzi.cz najdete velké množství chat, hotelů, apartmánů, penzionů či krásných vinných sklípků. Ubytování v Jižní Moravě vás jistě ohromí.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img