- Reklama -spot_img

CNC výroba se využívá i v reklamním průmyslu

Už jste četli?

admin
+ěš

CNC je zkratkou, která v anglickém originále označuje computer numericel control – počítačové číslicové řízení. Vedle využití v kovoprůmyslu, při obrábění a frézování se tohoto systému využívá i pro detailní a propracované gravírování, řezání, popisování kovu, dřeva a látek laserem. CNC výroba pojímá potisk materií, jako jsou textilie, EPP a plakáty. V propagačním průmyslu se dají gravírovat kuličková pera, reklamní předměty, razítka a štočky do razítek. CNC práce zahrnuje i řezání tvarů z pěnového materiálu na horkém drátu. Frézka CNC dokáže zpracovat materiály od EPP po dural.

Historie CNC výroby od minulosti po dnešek

První programované stroje NC (numerical control) byly vyvinuty již před sedmdesáti lety v Japonsku a Spojených státech. V 50. letech dvacátého století to byly klasické stroje obohacené o jednoduchý systém s elektronkovými obvody. Program se ukládal do mechanické podoby jako šablony, mechanické zarážky a vačky, jež se s postupem doby nahrazovaly optickými snímači a děrnými páskami. Tehdy se NC stroje uplatňovaly při sériové výrobě složitých součástek, jako jsou vrtačky a vyvrtávací stroje. Umožňovaly práci bez obsluhy lidským činitelem. Obsluha se soustředila jen na vkládání a vyjímání výrobku. NC stroje se postupně začaly nahrazovat CNC výrobou tak, že se začaly využívat počítače. Díky počítačům se mohla uchovávat data a CNC práce byly propracovanější a využitelnější i v jiných pracovních činnostech.

CNC výroba dnes znamená výtečnou pomoc při zpracování jakéhokoliv materiálu. Známe  CNC na dřevo – frézování a obrábění dřeva, CNC vysekávačky, CNC gravírovačky, CNC řezačky na řezání polystyrenu a CNC ohýbačky plechu. Studio zabývající se CNC výrobou zákazníkům může nabídnout více než pouhé potisky či vypalování.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img