- Reklama -spot_img

Vše co je dobré vědět o cestovním pojištění

Už jste četli?

Každá cesta do zahraničí s sebou nese jedno velké riziko: Nikdy nevíte, co se vám přihodí. I vám se může stát, že budete potřebovat lékařské ošetření. Pokud budete mít řádné cestovní pojištění, můžete být relativně v klidu, protože za vás pojišťovna náklady spojené s ošetřením uhradí. V opačném případě se připravte, že budete muset sáhnout pěkně hluboko do kapsy. Chystáte se mimo ČR a nevíte si s pojištěním rady? Poradíme, jak a kde sjednat to nejvýhodnější pro vás.

Charakter pojistky a výše léčebných výloh

Výhodné cestovní pojištění je jen tehdy, odpovídá-li charakteru vaší cesty. Nikdy proto pojištění nevybírejte jen na základě ceny. V první řadě musíte správně vybrat destinaci a poté takovou pojistku, která se vztahuje na aktivity, kterým se na cestách budete věnovat. Důležité je to hlavně ve chvíli, kdy odjíždíte za sportem. Některé druhy sportů definují pojišťovny jako rizikové a je třeba se kvůli nim připojistit. Dokonalou představu o možných variantách pojištění udávají tyto srozumitelné tarify cestovního pojištění.

U každé pojistky hrají největší roli léčebné výlohy. Pro cesty po Evropě je standardní výše 5 000 000 Kč, do ostatních zemí 2 000 000 Kč. Léčebné výlohy jsou vyjádřením částky, kterou pojišťovna zaplatí v případě, dojde-li k pojistné události. U cestovního pojištění je pojistnou událostí například: Ošetření u lékaře, transport do nemocnice, pobyt v nemocnici apod.

Jaké složky by mělo pojištění mít?

Kromě běžných lékařských ošetření by mělo být součástí i úrazové pojištění. Vhodným doplňkem je pojištění zavazadel (kryje vás v případě, když dojde ke ztrátě, poničení či úplnému zničení vašich zavazadel) a také pojištění odpovědnosti. To se vyplatí v případě, když druhé osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku (více o něm zde).


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictví srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Kde nejvýhodněji?

Cenově nejvýhodnější je sjednání cestovního pojištění onlajn. Kromě peněz ušetříte i čas. Pojištění přes internet zařídíte jen za několik málo minut.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img