- Reklama -spot_img

Světový den zvířat: 80 dobrovolníků společnosti Mars z České republiky věnovalo stovky hodin dobrovolnické práce ve specializovaných útulcích.

Už jste četli?

admin
+ěš

Praha 29. 9. 2022

Mars, jeden z předních světových výrobců krmiv pro domácí mazlíčky, majitel oblíbených značek Pedigree a Whiskas, připomíná Světový den zvířat v celé střední Evropě pořádáním speciálních akcí, při nichž spolupracovníci společnosti Mars rozšiřují své dobrovolnické aktivity v místních útulcích. Zároveň společnost zvyšuje své pravidelné příspěvky na krmiva pro domácí mazlíčky. V letošním roce přispěla společnost Mars celkem více než 800 dobrovolnickými hodinami ve střední Evropě, přičemž v České republice se jednalo celkem o 415 hodin.

Ve společnosti Mars slavíme Světový den zvířat každý den prostřednictvím obětavé práce na zlepšení jejich zdraví a pohody. Jedním z cílů společnosti Mars je vytvářet lepší svět pro domácí mazlíčky. Zvířata bez domova zaujímají v našich aktivitách zvláštní místo – snažíme se zlepšovat jejich život neustálými dary, dobrovolnickými hodinami v psích útulcích a adopčními kampaněmi ve všech našich středoevropských oblastech,“ uvedla Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director Central Europe.

280 dobrovolnických hodin, 8 míst v České republice, 6 útulků zaměřených na psy a kočky, 2 organizace pečující o koně, 100 darovaných beden krmiva pro domácí zvířata

U příležitosti letošního Světového dne zvířat uspořádala společnost Mars specializované akce v psích útulcích po celé České republice – v útulcích Bouda, Dejte nám šanci, Voříškov, PesTrá, Helppes. Společnost Mars posílila tento rok své pravidelné dary krmiva pro zvířata. Spolupracovníci společnosti Mars také pomáhali v organizacích, které se starají o opuštěné a týrané koně. Konkrétně se jednalo o Pinta – druhá šance, která sídlí nedaleko Mníšku pod Brdy a Domov pro koně u Tábora. Těchto akcí se celkem aktivně zúčastnilo 80 spolupracovníků společnosti Mars. Někteří z nich zamířili do Zbuzan u Prahy, kde se nachází organizace Voříškov.

Ve Voříškově se staráme zhruba o 30 opuštěných psů, koček a spoustu dalších drobných a hospodářských zvířat, o které se majitelé dále nechtěli starat. Jsme rádi za každou pomocnou ruku a s radostí jsme přivítali dobrovolníky ze společnosti Mars. Ti nám pomohli nejen s úklidem domovů opuštěných a týraných zvířat, ale také s venčením psů a údržbou vnitřních i venkovních prostor. Domníváme se, že pomoc veřejnosti i konkrétních firem je pro útulky a další podobné organizace naprosto zásadní,“ doplňuje Anežka Jedličková z organizace Voříškov.

Společnost Mars již několik let stojí v čele pomoci zvířatům bez domova a podporuje jejich adopce. Její značka Pedigree je průkopníkem v pomoci toulavým psům. Konkrétně na podporu v této oblasti zahájila značka v roce 2021 komunikaci adopce domácích mazlíčků ve středoevropském regionu. V České republice bylo uspořádáno několik živých přenosů ve spolupráci s místními útulky na podporu adopce psů a koček.

Dobrovolnického programu společnosti Mars se účastním od svého nástupu do společnosti a jsem hrdá na to, že mohu přispívat k lepší kvalitě života zvířat, která žijí v útulcích. Jsou to úžasná stvoření, která nám přinášejí šťastnější a zdravější život, takže si zaslouží, abychom se o ně starali, ať už úklidem jejich útulků, venčením, nebo pomocí při rehabilitaci těch traumatizovaných. Tyto drobné skutky můžou mít obrovský dopad,“ říká Aneta Matulová, Consumer Care & Corporate Affairs Specialist v pražském sídle společnosti Mars.

V rámci svého širšího úsilí o vytvoření lepšího světa pro domácí zvířata je společnost Mars také velkým zastáncem zavádění pet-friendly kanceláří a vyzývá ostatní společnosti, aby jejího příkladu následovaly. Podle společnosti Mars je přítomnost psů v kancelářích prospěšná nejen pro domácí mazlíčky, ale i pro jejich majitele a firmy.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img