- Reklama -spot_img

Hořčíkem proti stresu

Už jste četli?

Dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon nás nutí být neustále ve střehu, zvládat mnoho věcí najednou a snažit se bez problémů splnit veškeré povinnosti v práci i doma. Jsme tak stále ve stresu, se kterým pomáhá bojovat hořčík.

V lidském těle se hořčík vyskytuje především ve svalech a kostech, u kterých zodpovídá za jejich stav a správné fungování. Zároveň se také podílí na stovkách enzymatických procesů, které mají za úkol produkci energie nebo přenos nervových vzruchů, účastní se také mnoha metabolických procesů, zvyšuje výkonnost, snižuje únavu a vyčerpání a také se podílí na syntéze bílkovin a dělení buněk. Nedostatek hořčíku se projeví nočními křečemi nohou, což většina z nás zná a víme, že je to první příznak toho, že nám hořčík chybí a měli bychom se zaměřit na jeho doplnění. Další projevy jsou únava, podráždění a změna nálad, přidat se mohou také bolesti hlavy a migrény.

Potřebná denní dávka hořčíku je u každého jiná a mění se v závislosti na fyzické i psychické zátěži. Doporučená dávka je 300 až 400 miligramů, ale reálná potřeba se opravdu u každého liší. Tento minerál si naše tělo samo vyrobit neumí, musíme ho proto přijímat z potravy a také výživových doplňků, abychom pokryli potřeby našeho těla. To vstřebává hořčík nejlépe ve spojení s citráty, což jsou organické kyseliny. Ze stravy získáme hořčík v mléčných výrobcích, masech a rybách, listové zelenině, ořeších a luštěninách. Zařadit do jídelníčku bychom měli také celozrnné potraviny a různá semínka, která jsou na hořčík opravdu bohatá.

Některé potraviny, kterých máme mnoho, nebo naopak nedostatek, mohou mít vliv na vstřebávání hořčíku a omezovat ho. Týká se to především vysokého příjmu tuků, vápníku a sacharidů, zároveň nízkého příjmu vitamínu B. Dostatečným příjmem hořčíku za vyhneme zdravotním komplikacím a nepříjemným problémům.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img