- Reklama -spot_img

Strašák jménem úřad práce

Už jste četli?

Úřad práce je asi noční můrou pro každého z nás. Když už se do podobné situace dostanete a hledáte nové vhodné zaměstnání, je dobré se na to předem připravit. Evidence na úřadu práce není povinností, ale dobrovolná. Většina nezaměstnaných se však na úřadu práce zaeviduje, protože je za ně po dobu evidence hrazeno alespoň zdravotní pojištění, které je ze zákona povinné. Sociální pojištění by vám bylo hrazeno například v případě vyplácení podpory v nezaměstnanosti či podpory při rekvalifikaci. Můžete se evidovat na kterémkoli kontaktním pracovišti úřadu práce v rámci celého kraje podle místa vašeho trvalého pobytu, což je dobré vědět, pokud žijete v jiném městě.

Úřad práce

Aktivní spolupráce může být přínosem

Úřad práce České republiky je státní instituce, jejíž hlavní činností je poskytování informací z oblasti trhu práce, evidence uchazečů o zaměstnání nebo o volných pracovních místech. Je rozdělen na mnoho pracovišť, krajských a kontaktních poboček, které fungují po celé České republice. Předpokladem, pro přihlášení do evidence úřadu práce je, že hledáte zaměstnání. S sebou je třeba mít vyplněné žádosti (žádost pro uchazeče o zaměstnání a žádost o podporu v nezaměstnanosti), poslední ukončenou činnost (pracovní smlouvu, dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti) a platný občanský průkaz. S přiděleným referentem úřadu práce dále společně spolupracujete na vyhledávání vhodných aktuálních pracovních nabídek, vytváříte váš kariérní profil, případně můžete využít dalších aktivit, které úřad práce nabízí či proplácí.

Využijte nabízeným možností

Úřad práce provádí zejména aktivní politiku zaměstnanosti prostřednictvím rekvalifikačních kurzů, příspěvků na společensky účelná pracovní místa a veřejně prospěšné práce, případně dalších poradenských aktivit. Pokud jste osobou zdravotně znevýhodněnou, může vám úřad práce pomoci v rámci pracovní rehabilitace, příspěvků pro zaměstnavatele nebo na chráněných pracovních místech. Pokud jste se ocitli na úřadu práce jako uchazeči, zkuste se informovat co nejvíce o možnostech a naplno je využijte ve svůj prospěch.

- Reklama -spot_img

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img