- Reklama -spot_img

Starý počítač může být znovu žihadlo

Už jste četli?

admin
+ěš

Neodepisujte ještě svůj starý notebook, který supí i při spouštění Hledání min a udělejte z něj opět Ramba. I takové staré notebookové veterány, které už mají na hřbetě pár jizev a za sebou několik odsloužených let, se nyní zase mohou stát kvalifikovanými pracovníky. Stačí, abyste jim pomohli chytit druhý dech a to v podání SSD jednotky, která znovu nakopne jeho výkon, že nebudete stačit koukat. Takovou věc ocení především ti, co jsou se svým notebookem citově spjatí, nebo jim jinak vlastně docela postačuje a nechce se jim investovat do nového stroje.

SSD jednotky se prodávají poměrně lacino a jejich výměna není nijak technicky náročná, proto si s nimi poradí i naprostý laik. Takže pokud máte svůj notebook rádi a nechcete ho odvézt do počítačového nebe, dejte mu šanci a proveďte mu operaci spojenou s výměnou disku za SSD jednotku. Uvidíte, že vám za to poděkuje a bude ještě dlouhých pár let funět pro vaše zabavení i pracovní potřeby. Takové pracanty abyste dnes už totiž pohledali.

SSD – co v balíčku najdete?

Když si koupíte notebook s SSD diskem například od Kingstonu nebo jiných značek, najdete v ní mnohem více, než jenom disk. Vykouknete tam na vás i třeba takový rámeček pro umístění do velké skříně, napájecí a SATA kabel. Ničeho se ale nelekejte, nejsou to komponenty, které budete potřebovat, pokud budete disk vyměňovat v notebooku. Pro ten vám postačí samotný disk a externí rámeček přes USB a migrační software Acronis True Image HD. Návody na to, jak spolehlivě a snadno disk vyměnit najdete na internetu a to i v podobě názorných videí, proto nemá smysl se o tom zde více rozepisovat.

Ovšem velmi důležitým závěrem je, že až se vaše zlatíčko probudí „z narkózy“, jeho výkonnost se zvedne a vaše srdce jistě zaplesá při pohledu na vašeho starého kamaráda, podávajícího výkony skoro jako za mlada.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img