- Reklama -spot_img

Půjčení auta je často výhodnější než koupě

Už jste četli?

Většina lidí prostě touží vlastnit své osobní auto. V Americe už ovšem roste trend půjčování aut namísto koupě. Samozřejmě záleží na tom, jakou půjčovnu zvolíte, ale v některých vás to opravdu přijde výhodněji.

Hlavní důvod, proč si Američané auta stále častěji půjčují, je jasný. Ušetří to peníze. Platí sice půjčovné za den/měsíc, ale mají jistotu, že budou mít fungující a nový vůz. Když si ho koupí, než stihnou zaplatit úvěr, auto zestárne a je třeba opět investovat do oprav a nových dílů.

To ovšem platí jen v některých autopůjčovnách. Dobrým příkladem je pražská firma Taggart, která pro dlouhodobý pronájem nabízí výhradně nové nebo roční vozy. Průměrný věk půjčovaných aut je 10 měsíců a průměrný počet najetých km je 18 000. O auto se starají, platí všechny náklady spojené s provozem, údržbou a pojištěním.

Mezi automobily pro dlouhodobý pronájem řdí několik modelů Škoda, Ford, VW a několik Audi. Ceny se pochopitelně liší model od modelu. Přistavení zdarma po Praze zajistí autopůjčovna, dodají ho se zimními nebo letními pneumatikami v závislosti na období, se všemi doklady a splněnými kontrolami. Jediné, co byste mohli potřebovat a chybí to, je dálniční známka do zahraničí.

Z jakých důvodů si půjčit auto?

Někteří lidé si auta půjčují právě se záměrem vycestovat do zahraničí. V půjčeném autě je to pohodlnější. Nemusíte se strachovat, že to vaše tam nedojede, když si vyberete model s menší spotřebou, ještě ušetříte na palivu. Do většího kufru toho více nacpete, a pokud plánujete dovolenou s přáteli, oceníte vícemístné auto.

Další příležitostí k navštívení půjčovny jsou všechny speciální životní události jako svatba. Na to, abyste zaujali, nepotřebujete miliony. Audi nebo jiné luxusní vozidlo si stačí za pár tisíc půjčit. Zmiňovaná autopůjčovna Taggart v Praze má v nabídce pěkný Ford Mustang. Ten je pro slavnostní příležitosti jako dělaný.

A celé to má ještě jednu výhodu. Jakmile najdete stejný vůz v jiné půjčovně levněji, Taggart vám cenu vždy sníží.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img