- Reklama -spot_img

Pánské bundy – jak postupovat při výběru

Už jste četli?

Zajímáte se právě o pánské bundy a hledáte tipy na to, jak vybrat tu nejvhodnější? V tom případě je třeba si nejprve promyslet, k jakým příležitostem vlastně bundu hledáte. Pro každodenní nošení? Nebo jen ke sportu a rekreaci?

Kabát nebo bunda

Dříve než se vydáte do nejbližšího obchodu nebo si začnete prohlížet stránky jednotlivých internetových obchodů, rozmyslete si dobře, zda chcete raději kabát nebo bundu. Kabát symbolizuje opravdu elegantní variantu, která se hodí pro muže, kteří prakticky nesundají oblek. Právě k němu totiž kabát symbolizuje jedinou přístupnou možnost.

Pokud však sháníte spíše něco pro každodenní nošení a vaše oblékání není nijak striktně elegantní, sáhněte spíše po pánské bundě. I u ní přitom najdete hezké varianty vhodné do města nebo do práce, ale samozřejmě si můžete pořídit i vyloženě sportovní kousek, který vám bude dělat společnost při vašich volnočasových aktivitách.

Pánské bundy – myslete na správný materiál i střih

Máte již jasno v tom, že pánská bunda bude to pravé pro vás? V tom případě vás čeká ještě promyšlení hned několika vlastností, které od svého nového kousku zřejmě očekáváte. Myslete na to, že bunda symbolizuje důležitý kus oděvu a o jejím výběru se vyplatí chvíli přemýšlet. Přeci jen ji budete pravděpodobně nosit po dobu několika měsíců.

Zahřeje vás kůže i nylon

U bundy rozlišujeme materiál, z něhož byla vyrobena. Může se jednat buď o nějaký přírodní (například kůže nebo bavlna) nebo čistě umělý materiál (nylon nebo polyester). Záleží pochopitelně na vás, čemu dáváte přednost. Mnoho lidí nechce koženou bundu buď z důvodu její vysoké ceny nebo z hlediska etiky. V takovém případě máte ještě možnost sáhnout po napodobenině kůže. Výhodou je, že v současné době na první pohled jen těžko rozeznáte pravou kůži od napodobeniny, jako se například přesvědčíte v TOMTO článku.

Myslete na kapsy

U mužů je známo, že s sebou neradi nosí nějaká zavazadla. Tašky, batohy nebo jiné doplňky tak u nich najdeme jen zřídka. Většinou všechny věci nosí přímo u sebe, a tomu by mělo odpovídat i uspořádání kapes u bundy. Zaměřte se tak při výběru na to, zda se jich na bundě nachází dostatečné množství a zda jsou patřičně velké, aby dokázaly pojmout vše nezbytné.

Jak je to s velikostí

Bunda by svému nositeli vždy měla perfektně padnout. Pokud vám bude příliš velká, zřejmě vám nedokáže poskytnout dostatečnou tepelnou ochranu vůči mrazivým venkovním teplotám. A naopak v příliš malé velikosti vám bude těsno a výsledný komfort může být i záporný. Pokud plánujete nákup v některé kamenné prodejně, máte možnost si bundu vždy vyzkoušet. Oblékněte si více velikostí, pokud si nejste jisti, poradí vám určitě zkušený personál. V bundě zkuste udělat i nějaký pohyb, zvednout ruce nad hlavu nebo před sebe, díky čemuž se lépe ujistíte, že vám velikost sedí.

Máte vybráno! Kde bundu koupit?

V této fázi již konečně máte lepší představu o tom, co od své budoucí bundy očekáváte a jaké by měla plnit funkce. Nyní přichází na řadu otázka, kde ji vlastně koupit. Je lepší vyrazit na nákupy nebo vám bude stačit přistoupit k pohodlnému objednání?

Kamenná prodejna vs. e-shop

Pokud jste zvyklí si objednávat oblečení z internetu, určitě se nebojte ani nákupu bundy. Jediné, na co si je třeba dávat pozor, je pochopitelně velikost. Poproste někoho, aby vám změřil obvod hrudníku, pasu a boků a podle těchto mír následně postupujte. Na e-shopech často najdete velikostní tabulku, která vám již napoví.

V případě nákupu v některé kamenné prodejně máte výhodu spočívající v možnosti vyzkoušení. Na druhou stranu je třeba si na nákup bundy vyhradit určitý čas, během kterého stihnete všechny zajímavé obchody projít.

V TOMTO článku si můžete přečíst, jaká forma nakupování je v dnešní době díky současné generaci Z trendem.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img