- Reklama -spot_img

Optimalizace daňové povinnosti

Už jste četli?

Optimalizace daňové povinnost, resp. možnost snížení výše daňové povinnosti je zákonem upraveno tak, že daňové subjekty nabízí řadu způsobů, jak si mohou nejen fyzické, ale i právnické osoby upravit výši daně. Každý poplatník daně z příjmu si tak může racionálně snížit daňově zatížení za příslušné zdaňovací období pomocí zákonem stanovených standardních a nestandardních odpočtů a slev. Standardní odpočty jsou zákonem pevně stanovené částky, kterými si může daňový subjekt snížit základ daně, zatímco nestandardní odpočty lze odečíst v prokazatelně vynaložené výši. Vypočtenou částku daně je následně možné upravit o slevu na dani v absolutní výši nebo také v prokazatelných výdajích. Na jaké položky se tyto odpočty vztahují, Vám rádi pomůžeme vysvětlit.

Daňová povinnost

Daňová povinnost je platba povinně odváděná z toho důvodu, aby každý subjekt přispíval na financování veřejných statků, které všichni v nějaké míře využíváme. Jelikož se jedná o úhradu statků veřejných, plynou vybrané částky daní do veřejného rozpočtu (státu, obcí, krajů, …). Uhrazená daň je nenávratnou platbou, jejímž zaplacením nevzniká faktický nárok. Mezi vlastnost daně patří také neekvivalentnost, neboť nevíme, v jaké míře se odvedením daně podílíme na výdajích veřejných rozpočtů. Současně nemůžeme vidět, jaký konkrétní statek bude z námi odvedené daně hrazen, což činí daň také neúčelovou.

Daňovou evidenci a daňové přiznání si nechává velká část podnikatelů a firem vyřizovat účetními společnostmi. Jednou z prověřených účetních společností je například F-Chain.

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců – odpočet

Odpočty na podporu odborného vzdělávání jsou prostředkem optimalizace daňového zatížení. Zahrnují výdaje na pořízení majetku k tomuto účelu a výdaje vynaložené na žáka/studenta v rámci programu odborného vzdělávání. V případě pořízení majetku musíte být první vlastníkem daného majetku (koupě) nebo v případě pořízení pomocí finančního leasingu, musí být pronajímatel prvním vlastníkem s tím, že nájemné má nájemce vedeno jako daňově uznatelný náklad. Další podmínkou je, že subjekt již nepřijal žádnou podporu z veřejného rozpočtu k dané věci. Aby byly splněny všechny zákonem stanovené podmínky pro uplatnění odpočtu, může být majetkem majetek hmotný odpisovaný v 1. až 3. odpisové skupině a software s pořizovací cenou nad 60 000,-. Tuto podporu je třeba doložit uzavřenou smlouvou s daným školským zařízením a oprávněním v oboru. V jaké výši si můžete odpočet uplatnit, Vám rádi naši poradci vysvětlí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

GoldBach.cz

Dveře-Praha.cz

Brilante.cz

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Chcete nový umělý vánoční stromeček? Kupte ho s 30% slevou na svetstromku.cz

Je škoda sedět v obýváku u vánočního stromečku, s nímž nejsem maximálně spokojeni. Ať už je umělý, nebo živý, měl by...
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img