- Reklama -spot_img

Nové zázemí pro produkci katalyzátorů vybudovala DRFG Davida Rusňáka

Už jste četli?

admin
+ěš

Novým sídlem výrobního střediska pro produkci katalyzátorů z Japonska se stalo městečko se zhruba šesti tisíci obyvateli – Týniště nad Orlicí. Celková plocha fabriky dosahuje rozlohy 22 tisíc m² a firma Cataler ji oficiálně spravuje od podzimu loňského roku. Stavbu haly zastřešila realitní divize investiční skupiny DRFG. 

Realitní trh patří mezi tři hlavní oblasti, na kterých DRFG aktivně obchoduje. Telekomunikační a finanční trh patří mezi další významné transakční trhy investiční skupiny Davida Rusňáka. Oblast financí poskytuje širokou škálu možností od dluhopisů až po investice do podílových fondů značky CZECH FUND. Podílové fondy se v poslední době v Česku těší značné oblibě. Obdobné chování zaznamenaly bez diskuze i západní státy.

Odvětví nemovitostí v investiční skupině Davida Rusňáka se zaměřuje primárně na investice do nemovitostí komerční povahy, které jsou již zbudované. Za poslední období DRFG nabývá čím dál silnější pozice na trhu, a proto rozvíjí i developerskou aktivitu. Montáž haly byla zahájena na konci jara v roce 2019 a již v září probíhaly instalace technologií firmy Cataler. V roce 2020 firma oficiálně zprovoznila výrobu.

Investiční skupině DRFG se zúročují roky tvrdé práce

Firma Cataler Corporation se v Japonsku může pyšnit více než padesátiletou historií. Vyjma výše zmíněné továrny vlastní dalších sedm výrobních závodů na třech různých kontinentech a zaměstnává více než dva tisíce lidí. 

Dalších sto lidí je v plánu přijmout do pobočky v Týništi nad Orlicí. Jejich hlavní náplní práce bude výroba a distribuce automobilových katalyzátorů. Očekávané množství vyprodukovaných kusů činí zhruba milion ročně. Forma výroby se řadí do průmyslu 4.0. a bude značně automatizovaná.

Budova v Týništi nad Orlicí je ve vlastnictví podílového fondu pod značkou CZECH FUND. Firma Cataler vystupuje jako dlouholetý nájemce, jehož investice dosahují zhruba 200 milionů korun. Stavbu závodu zajišťovalo více než sto stavařů a zhruba desítka subdodavatelů. Stavební dozor byl zabezpečen architektonickou společností A PLUS. I ta náleží do investiční skupiny Davida Rusňáka.

Autor: Michal Pecka

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img