- Reklama -spot_img

Jak probíhá oddlužení fyzické osoby?

Už jste četli?

Máte dluhy a hledáte cesty, jak je řešit? Pomoc vám může oddlužení fyzické osoby. Jelikož je pro každého člověka premiérou, podíváme se společně na to, jak vše probíhá a také funguje.

Prvním krokem je sepsání vaší žádosti. Zde pozor na to, abyste jí věnovali dostatečnou pozornost. Jedině tak budete mít větší šanci na schválení. Mezi to základní, bez čeho se dnes žádost o oddlužení neobejde, jsou vaše konkrétní osobní údaje, stejně jako to jsou informace o dluhu, o vašem současném a budoucím příjmu, stejně jako to jsou i informace spojené s vaším majetkem a jeho celkovou hodnotou.

Žádost o oddlužení fyzické osoby podáte na soud

Druhým krokem je rozhodně nutnost podat žádost, a to na příslušném soudě. Musí se jednat o ten, který spadá do oblasti vašeho trvalého bydliště. Tento soud následně rozhodně o tom, zda bude vaše oddlužení fyzické osoby schváleno, zda bude zamítnuto, stejně jako může vrátit žádost k doplnění. Stejně tak se jedná o soud, který může navrhnout, popřípadě ihned schválit splátkový kalendář, který jste přidávali k žádosti. Pokud vše dojde do zdárného konce, začíná až pětileté období spojené s hrazením vašich závazků. Připomeňme, že ne vždy je nutné uhradit všechny, jelikož až 70 procent vašich dluhů vám může být odpuštěno.

Při schváleném oddlužení je třeba splácet

Pokud byla vaše žádost schválena, jste samozřejmě povinni splácet, a to dle konkrétního splátkového kalendáře. Také však můžete být povinni postupně prodávat majetek, který nutně nepotřebujete a díky kterému získáte peníze navíc. Ty soudu pošlete ve formě mimořádných splátek. Při oddlužení již nejste v kontaktu se současnými věřiteli a tak peníze posíláte výhradně soudu, který se stará o jejich rozdělování konkrétním institucím, nebo soukromým osobám. Zároveň soud také kontroluje, zda plníte všechno, co máte. A pokud ano, po absolvování celého procesu vystaví tolik očekávané potvrzení o bezdlužnosti.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img