- Reklama -spot_img

Jak na parfémy

Už jste četli?

Vybrat si kvalitní parfém není nic složitého. Vybírejte vůni podle svého vkusu, ale nikdy si nevybírejte jen podle toho, jak vám voní nastříkaný vzorek na papírku v prodejně. K vyzkoušení parfému vám slouží testery. Trochu vůně si aplikujte například na zápěstí a vyčkejte, až se postupně uvolní jednotlivé vůně.


Každý z nás má vlastní specifickou vůni, kterou parfém jen podtrhne či zvýrazní. Snadno se tak stane, že pokud vám voní parfém Calvin Klein Eternity krásně, na vaší kamarádce bude tato vůně vypadat zcela jinak.

Parfémy ovlivní i naši náladu

 

Parfémy nejen podtrhnou osobnost, ale také dodají sebevědomí a ovlivní i naši náladu. Zatímco příjemná vůně Cerruti 1881 může naši náladu výrazně zlepšit, naopak pronikavá a intenzivní vůně nás může znervóznit či způsobit melancholickou a špatnou náladu.

Parfémem nikdy nesmíme obtěžovat své okolí. Platí zde, že méně je více. Během dne je vhodné používat jemné toaletní vody, parfémy mají být využívány pro slavnostní příležitosti. Vůni bychom měli vybírat podle ročního období. Pro teplé léto jsou ideální svěží květinové a ovocné vůně, v chladné zimě můžeme volit i orientální a balzamické vůně. Především je však potřeba se řídit svým vkusem a potřebami.

Parfémy se nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce vlásečnic – do loketní jamky, do podkolení, za ušní boltec, v těchto místech je pokožka nejteplejší a tak se vůně snadno rozvine. Parfém rovněž můžeme nanést těsně nad vlasy, na oděvy z přírodních materiálů, ale vyhnout bychom se měli bílému oblečení a přírodnímu hedvábí. Aplikovaný parfém na nich zanechá stopy, které zpravidla nejdou odstranit.

Parfémy se skládají ze směsí prvků s různou prchavostí. Základní prvky vůně se nazývají také vonné akordy a spolu s dalšími látkami tvoří kompozici.

Tyto komponenty pak dělíme do tří fází:

HLAVA – 1. fáze: rychle prchavé látky cítíme nejdříve a tato vůně rychle odezní.
SRDCE – 2. fáze: středně prchavé látky tvoří buket, charakter vůně – rozvine se za několik minut.
ZÁKLAD – 3. fáze: pomalu prchavé látky působí nejdéle, po několik hodin.

V eshopu Notino.cz (původně parfums.cz) naleznete u každého parfému všechny tyto informace přehledně vypsané. Nebo můžete do políčka Hledat zadat Vaši oblíbenou vonnou ingredienci a Notino vám samo nabídne parfémy, který ji obsahují. Usnadní vám to vyhledávání a vy tak budete mít víc času na výběr toho pravého parfému.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img