Společnost Google ještě začátkem tohoto měsíce oficiálně představila Android 12, který dnes je aktivně testován mnoha výrobci chytrých telefonů. Od Xiaomi, přes Samsung, OnePlus a dalších.
Nový OS přišel s řadou vylepšení se soustředěním na soukromí, ale nové rozhraní, které je laděno do 21. století. Můžeme se setkat s oblejšími hranami, plynulejšími přechody mezi aplikacemi a dalšími vylepšeními.
Android 12L: V čem je jiný?
Google proto v těchto dnech překvapil a představil další verzi Androidu 12. Jedná se konkrétně o Android 12L, informuje portál vosveteit.sk. V čem je však jiný?
Písmeno L není vůbec náhodné, ale je odvozeno od slovíčka „Large“, tedy velký. Jak už asi tušíte, tak Android 12L je primárně určen pro zařízení s větší obrazovkou, tedy pro tablety, skladatelná zařízení, ale zařízení využívající ChromeOS.
„Jen za posledních 12 měsíců jsme zaznamenali téměř 100 milionů nových aktivací tabletů s Androidem – meziroční nárůst o 20 %, zatímco ChromeOS, nyní nejrychleji rostoucí platforma pro stolní počítače, vzrostl o 92 %. Zaznamenali jsme i nárůst skládacích zařízení s meziročním růstem o více než 265%! Celkem existuje více než 250 milionů aktivních zařízení s velkou obrazovkou se systémem Android.“ píše Google v publikované zprávě.
Samotné rozhraní nového Android 12L je aktuálně dostupné pouze pro vývojáře a předpokládá se, že později jej bude Google postupně zpřístupňovat i pro koncové uživatele. Druhým dechem je třeba říci, že to nebude tak brzy. Důvodem je, že vývojáři aplikací aktuálně musí přizpůsobit rozhraní svých aplikací, aby se uměli lépe adaptovat na různé druhy obrazovek. Google ovšem říká, že nepůjde o náročný proces a měli by to hravě zvládnout všichni vývojáři. Společnost rovněž dodává, že vývojáři budou moci tak lépe umístit více ovládacích prvků na stejnou plochu.
Ve finále by nový OS měl být komfortnějším pro koncové zákazníky zařízení s většími obrazovkami. Rozhraní by mělo být lépe přizpůsobeno, abychom mohli pracovat současně s více aplikacemi a nástroji, případně sledovat televizi, prohlížet TV program, hrát hry a vše co nás napadne.