- Reklama -spot_img

Servis filtračních a vzduchotechnických zařízení

Už jste četli?

admin
+ěš

Jako dodavatel mnoha vzduchotechnických a odsávacích systémů společnost Tigemma engineering, s.r.o. do svého portfolia nabízených služeb zařadila servis vzduchotechnických jednotek a servis filtračních zařízení. Díky mnohaletým zkušenostem je společnost Tigemma engineering schopna servisovat vzduchotechnické a filtrační zařízení od všech výrobců. Proč je nezbytné vykonávat servis a diagnostiku zmíněných zařízení se dozvíte v následujících řádcích.

Servis filtračního zařízení Tigemma engineering

 1. Provozní aspekty

Pravidelný servis filtračních a vzduchotechnických zařízení přispívá k udržení účinnosti záchytu nečistot na povrchu filtračních elementů. Čistota filtračních vložek nejenže ovlivňuje životnost samotného zařízení, ale i zdraví lidí, kteří se nacházejí v místech, kde je dopravován přefiltrovaný či jinak upravený vzduch. Nedodržení pravidelných servisních intervalů, či úplné zanedbání údržby zpravidla má fatální následky, které ovlivňují celý vzduchotechnický systém.

 1. Zdravotně nezávadný provoz

Zanedbaný servis a promeškání intervalu výměny filtračních elementů nepříznivě ovlivňuje zdraví člověka. Nastane-li trvalé mechanické poškození (např. protržení stěny) filtračního elementu, vznikne místo, kterým může procházet nepřefiltrovaná vzdušina dále do technologie či do místa dýchací zóny. V průmyslu je velice často odsáván a dopravován vzduch obsahující toxické fibrogenní látky, které při dlouhodobém styku se sliznicemi lidského organismu způsobují závažné zdravotní problémy. Jediným východiskem, jak eliminovat tento aspekt je online diagnostika, zejména hlídaní tlakové ztráty zařízení a pravidelný servis v předem stanovených intervalech.

 1. Ekonomické důvody

Hlavním cílem pravidelného servisu vzduchotechnických a filtračních zařízení je vyhnout se poruchovému stavu či havárii, která by mohla přinést trvalé poškození zařízení. V rámci servisních služeb je prováděna výměna filtračního materiálu a poškozených komponent zařízení. Každý provozovatel technologie by měl k pravidelnému servisu přistupovat svědomitě, aby se vyhnul zbytečným komplikacím spojených s provozem zařízení a zvýšených provozních nákladů.

Mezi základní úkony servisní prohlídky patří:

 • Výměna filtračních elementů
 • Kontrola čistoty rekuperátoru
 • Kontrola těsnosti servisovaného zařízení
 • Kontrola stavu řídících a snímacích systémů napojených na vzduchotechnickou jednotku
 • Čištění vnitřních prostor zařízení, zejména vzduchotechnické jednotky
 • Komplexní diagnostika zařízení s vypracováním periodického plánu údržby
 • Kontrola špinavé a čisté části – v případě filtračního zařízení
 • Měření odsávaného objemu
 • Školení obsluhy

Pokud máte zájem zjistit možnosti spolupráce, budeme rádi za Váš kontakt.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img