- Reklama -spot_img

Ferrata Dachstein je naší srdcovou záležitostí

Už jste četli?

admin
+ěš

Do rakouských Alp jezdíme s manželem pravidelně každým rokem. Je zde k objevování celá řada pokladů, které miluji nejen já, ale i má drahá polovička. Kromě toho, že patříme oba mezi milovníky přírody, oddáváme se velmi rádi také adrenalinovým sportům, které jsou pro nás doslova a do písmene závislostí, které se nelze zbavit. Čas od času nám proletí hlavou myšlenka, jestli na takovéto akce již nejsme příliš staří, avšak jí okamžitě zmuchláme a hodíme za hlavu. Bez adrenalinu totiž oba dva neumíme žít. A právě z toho důvodu, že pro nás srdcovou záležitostí Ferrata Dachstein, která se řadí mezi jednu z nejpopulárnějších zajištěných cest v Alpách. Musím ovšem uznat, že po právu.

Ferrata Dachstein je okouzlující

Kdo nevyzkouší zajištěnou cestu, kterou je Ferrata Dachstein, nepochopí, jak okouzlující místo to je. Celé Rakousko zde totiž máte jako na dlani. Když jsme na ni s manželem vystoupali poprvé, nemohli jsme se na tu krásu vynadívat. Nejvíce ze všeho nás nadchl extrémní Johann klettersteig. Dále překrásné údolí Ramsau, kterým protéká řeka Enns. Když následně absolvujete prosluněnou procházku po Dachsteinském ledovci, nebudete se chtít vrátit domů. Jedná se o místo fantastického světa, kterým vévodí kolmé stěny, převisy a ocelová lana snoubící se v krásné alpské přírodě.

Příští rok pokoříme ferratu Dachstein s přáteli

Příští rok, kdy slavíme s manželem své jubilejní 45 narozeniny, chceme do Alp zavítat se svými přáteli, kteří stále nevěří tomu, jak okouzlující ferrata Dachstein opravdu je. Jelikož jsou ovšem naprosto stejní „blázni“ jako my, jistě do toho půjdou s námi. Stříbrné soutěsky – Hias a Siegu se stanou naší první zastávkou, po které následně navštívíme zajištěné cesty Johann klettersteig, které se pyšní největším stupněm obtížnosti vůbec. Již nyní se nemůžeme dočkat, až tento společný výlet absolvujeme. Víme totiž již teď, že si na něm užijeme spoustu legrace, která bude okořeněna notnou dávkou adrenalinu.  

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img