- Reklama -spot_img

Dejte své kočce vše, co potřebuje

Už jste četli?

Plánujete si pořídit domácího mazlíčka sobě nebo svým dětem? A vaše volba padla na malé roztomilé koťátko? Rozhodně děláte dobře. Kočky jsou skvělé. Rádi se mazlí a tulí, nepotřebují dlouhé procházky jako pejsek a celkově je jejich péče mnohem méně náročná a jsou klidným a vítaným společníkem. I ona však potřebuje dostatečnou péči, aby vaše soužití bylo spokojené a přinášelo radost vám i vašemu kočičímu společníkovi.

Hygiena především

Je jasné, že kočka potřebuje kvalitní krmivo, svůj prostor na spaní, hračky a nějaké to škrabadlo, aby své ostré drápky měla kde pilovat. Co se však často podceňuje a nemělo by, je kočičí toaleta. Je důležité rozhodnout, kam kočičí záchodek umístit, protože i když bude pěkný a nový, stále je to místo, kde se kočka vyměšuje. Také musíte počítat s tím, že hrabe a kočkolit může být všude okolo. Proto byste měli umístit kočičí záchod někam, kde je klid a nejedná se o frekventované místo v domě. Kočičí výkaly mohou být i zdrojem mnoha nemocí, myslete na to, zejména v případě, že máte malé děti a umístěte ho tak, aby k němu dítě nemohlo.

Kočky jsou naštěstí od přírody čistotné, takže naučit je na wc pro kočky není žádný problém. Jako kočičí toaleta slouží speciální plastová miska, právě pro tyto účely. Měla by být dostatečně prostorná, aby si tam kočka mohla pohodlně hrabat. K dostání jsou i speciální kryté kočičí toalety s dvířky, které zabraňují vynášení steliva a přístupu dětí.Mezi vhodné stelivo patří speciální výrobky, tzv. kočkolit, např. BioKat’s z eshopu pytelgranuli.cz. Výhody moderních steliv jsou v tom, že udělá hrudky v případě nasátí močí a trusu, které snadno vyhodíte, ale může i absorbovat nepříjemné zápachy. Váš domov bude svěží a čistý bez náznaku jakéhokoliv zápachu. Podestýlky mohou mít různá složení. Toaletu pro kočky je nutné každý den čistit a jednou za týden by se měl vyměnit celý obsah misky a vymýt ji teplou vodou a vydesinfikovat. Pro více koček nestačí jen jedna toaleta, ale je jich potřeba více.

Možná se vám to zdá složité, ale vlastně na tom nic není. Čistotu doma udržujete určitě tak jako tak. Jedna kočičí toaleta pro vás jistě nebude problém. A ten úžasný pocit, když vás váš mazlíček každý den radostně vítá a mazlí se s vámi, za to určitě stojí.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img