- Reklama -spot_img

Chlor v kohoutkové vodě

Už jste četli?

Patříte k většině, která nejčastěji pije kohoutkovou vodu? A přemýšleli jste, odkud se bere nebo co obsahuje? Ne? Možná je načase začít. Kohoutková neboli vodovodní voda není vždy tak čistá, jak si doopravdy myslíte. Pochází totiž z povrchových vodních zdrojů. Jedná se tedy o řeky, potoky či rybníky. Asi nám dojde, že tam voda přijde do styku s mnoha nečistotami, bakteriemi a dokonce i toxickými látkami. V úpravnách vod je proto nutné přidávat chlor kvůli dezinfekci. Ten však má svůj rub a líc. Někdy je dokonce lepší pořídit si vodu balenou. Nejlépe pak v barelech.

Pojďme se nejdříve podívat na jeho pozitivní stránky. Pro zdraví je kvůli výše zmíněným složkám velmi důležitý. Navíc zabraňuje i šíření vodou přenosných chorob. Mezi ty patří cholera, úplavice, hepatitida A, dětská obrna či břišní tyfus. Zkrátka žádná legrace. Vidíte proto, že dezinfekce chlorem je naprosto nezbytná

Negativní účinky chloru

Má však i svá značná negativa. A to ve svých vedlejších vlastnostech. Tou je zejména ta, že mu voda jednoduše svědčí. Drží se v ní proto velmi dlouho ve stabilním složení. Může se tak stát, že si jednoho dne půjdete napustit vodu z kohoutku, a místo osvěžení ucítíte na jazyku nepříjemnou chemickou pachuť. Chlor samozřejmě nemusíte v některých případech ani pořádně zaregistrovat. Přesto je však jeho konzumace dlouhodobě zdraví škodlivá.

Jak se proti chloru bránit?

Spolehlivým řešením je použití kvalitní vodovodních filtrů. Ty pak vodu zbaví až 92% chloru a ostatní dezinfekce na chlorové bázi! Jejich pořízení a instalace však zabere nějaký čas. Máme pro vás proto pár tipů, jak se nepříjemné chuti i zápachu zbavit ihned.

  • Vodu nechte po napuštění chvíli „odstát“ či ji z kohoutku lehce „upusťte“.
  • Zkuste do si do sklenice přidat kousek citrónu a pár kostiček ledu!
  • Chloru se zbavíte i klasickým převařením. To však nepomůže ve chvíli, kdy se potřebujeme pořádně osvěžit.

Jak vidíte, s chlorem to není jen tak. Skutečně si chce hlídat, které tekutiny si do těla pouštíme. Tak by to ale ostatně mělo platit se vším.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

 

 

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img