- Reklama -spot_img

Co všechno můžete zažít ve Skandinávii?

Už jste četli?

Pokud jste vášnivci severské kultury nebo přírody, neměli byste váhat a vyrazit poznat tuto oblast na vlastní oči. Čekají vás nezaměnitelné scenérie, které vám vyrazí dech. Můžete se vydat do norské přírody, kde vás pohltí výhled na tisíce vodopádů, nesčetná údolí a strmé hory, které se zdvihají přímo z oceánu a dosahují výšky několik set metrů. Nebo můžete prozkoumat tisíce jezer ve Finsku. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nebudete litovat. Především Švédi jsou na své přírodní bohatství právem pyšní a patřičně se o něj starají. Díky tomu máte možnost se odpoutat od moderního světa a zažít v Laponsku divočinu netknutou civilizací.

Všechny státy se pyšní vysokou úrovní života a ať mohou zpočátku tamější obyvatelé působit jakkoliv chladně, turistům vždy rádi pomůžou a nikoho nenechají ve štychu. To dokazují i několik mimořádně vybavených chatiček určené na nocleh, které můžete potkat na delších toulkách přírodou. Skandinávie je známá i díky rozmanitému vodstvu, které můžete vidět v podobě kouzelných vodopádů, průzračných říček, adrenalinových divokých řek nebo obrovských klidných jezer v údolí mezi horami.

Připravte se na plavby

Právě díky takové rozmanitosti je tradiční doprava trajektová, kterou si můžete vyzkoušet především v Norsku. Zde podstatně urychlí a zjednoduší cestování napříč zemí. Kromě efektivity si můžete na chvíli vydechnout a plnými doušky si užívat úplně jiný pohled na přírodu. Je to také vhodný začátek vašeho výletu. Švédsko je na tom podstatně lépe především díky tomu, že z různých zemí je cesta trajektem relativně krátká. Většina trajektů odjíždí  z Německa, Ruska a pobaltské oblasti.

Jízdu trajektem využijete, ať už cestujete autem, nebo autobusem. Pro řidiče je výhodný několikahodinový odpočinek, navíc přes noc máte pronajatou kajutu, kde si necháte soukromé věci a můžete si dát i šlofíka. Přes den naopak využijete čas pozorováním krajiny z paluby, zaposloucháním se do šplouchání vln nebo si dopřejete kvalitní oběd či večeři v restauraci. Milovníci suvenýrů nemohou vynechat ani obchody, které se na trajektu vyskytují. I při nepřízni počasí nemusíte být zklamaní, trajekt nabízí zábavné programy.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Clanky.cz

Svet-Zeny.cz

Press-News.cz

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img