- Reklama -spot_img

Unikátní lázně Velichovky pro léčbu i relaxaci

Už jste četli?

Kam ve východních Čechách do lázní? A co třeba lázně Velichovky, ležící 5 km od Jaroměře v Podkrkonoší? Proslavily se pro léčbu pohybového aparátu a nabízejí mnoho zajímavých procedur, nejen v rámci doporučené léčby, ale i relaxace a wellness. Po krátké pauze jsou tyto lázně na pohybové ústrojí opět otevřené a těší se velkému zájmu. Není divu. Využívají totiž ojedinělý léčebný zdroj, a to hustou křídovou slatinnou zeminu, která je napájena prameny s vysokým obsahem železa, síry a uhličitanu vápenatého. Slatinná koupel a slatinný zábal jsou vyhlášené.

Lázně s tradicí a věhlasem

Lázně Velichovky fungují již od roku 1897 a specializují se na pohybové ústrojí. To znamená rehabilitace pacientů po úrazech, zotavení po operacích a kloubních náhradách, léčbu lidí s různými dědičnými i získanými nemocemi pohybového aparátu. S lázněmi spolupracuje řada předních odborníků ve svých oborech, i proto jsou tak vyhlášené.

Lázeňské pobyty nejen pro seniory

Jaké jsou možnosti v lázních Velichovky? Léčebné pobyty, wellness pobyty a relax v lázních, v některých případech dokonce léčbu hradí pojišťovna, částečně nebo úplně. To může pomoci lidem v horší finanční situaci a doporučují se i jako lázeňské pobyty pro seniory. Pacienti zde načerpají zde energii, sílu a posílí imunitu. V rámci léčebných pobytů lze vybírat z množství procedur pro zdraví a krásu, jako jsou koupele, parafínové zábaly, kondiční procedury nebo lymfodrenáže.

Vydejte se do Velichovek za wellness

Pokud se do Velichovek vydáte za wellness a odpočinkem, zregenerovat tělo i mysl a určitě se vám zde bude líbit. Užijete si masáže, rašelinovou koupelrašelinový zábal, zeštíhlující procedury, kosmetiku, manikúru i pedikúru. Nabídka wellness pobytů potěší muže i ženy, můžete se sem klidně vypravit v páru na odpočinkovou dovolenou nebo prodloužený víkend. Relaxace ve Velichovkách v podobě lázeňských víkendových pobytů je i skvělým tipem na dárek.

Krásné okolí lázní

Okolí Velichovek rozhodně stojí za vidění. Obklopuje je totiž rozsáhlý park a malebná krajina Podkrkonoší. V pěkném počasí si můžete odpočinout nejen při procedurách, ale i v přírodě nebo poznat zdejší města a jejich zajímavosti. Můžete si zahrát bowling, tenis, golf nebo squash, zajít do sauny, fitness centra, jezdit na koni, nadýchat se čerstvého vzduchu. K návštěvě láká ZOO Dvůr Králové, Kuks, Ratibořice, Opočno, Josefov a další krásná místa. Lázeňský pobyt je skvělou možností, jak na chvíli opustit všední starosti a zapomenout na běžný shon.

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Doporučení redakce

Výstavní stojany aneb proč byste si je měli opatřit?

Podnikatelské prostředí je v současné době silně konkurenční, takže se všichni podnikatelé musí bezpodmínečně snažit o získání rozhodující konkurenční výhody....
- Reklama -spot_img

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -spot_img